REKLAMA

Premier: Przeznaczymy środki konieczne do ponownego zarybiania Odry

2022-08-15 22:32
publikacja
2022-08-15 22:32
Premier: Przeznaczymy środki konieczne do ponownego zarybiania Odry
Premier: Przeznaczymy środki konieczne do ponownego zarybiania Odry
/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Przeznaczymy środki konieczne do ponownego zarybiania rzeki, żeby Odra się odrodziła – zapewnił w poniedziałek premier Mateusz Morawecki. Zrobię wszystko, żeby nie tylko wyjaśnić, co się dokładnie stało, ale także zbudować dodatkowe mechanizmy zabezpieczające – zaznaczył.

Szef rządu relacjonował w mediach społecznościowych, że po uroczystościach związanych ze Świętem Wojska Polskiego i 102. rocznicą Bitwy Warszawskiej udał się do miejscowości Uraz na Dolnym Śląsku, żeby spotkać się z żołnierzami i strażakami, którzy wspólnie pomagają w związku z sytuacją na Odrze.

"To święto to dzień pamięci i szacunku dla tych wszystkich żołnierzy, którzy walczyli o wolność naszej Rzeczypospolitej. Przed nimi chylę czoła. Jestem im ogromnie wdzięczny za to, że mimo wielu tragicznych wydarzeń w naszej historii, mimo wielu niesprzyjających okoliczności, mamy dziś wolną Polskę. To także dzięki nim. Podczas takiego święta jak to dzisiejsze, też myślę o wszystkich żołnierzach, o wszystkich funkcjonariuszach, którzy po cichu, aktywnie wykonują swoją pracę na rzecz obronności, ale także pomagają Polakom w przypadku zdarzeń losowych. I dlatego przyjechałem do Urazu, żeby podziękować za pomoc tu i teraz i wyrazić szacunek” – napisał Morawiecki.

Zaakcentował, że chce też zaznaczyć, jak ważna jest przyroda, w tym ekosystem naszych rzek.

"Przeznaczymy środki konieczne do ponownego zarybiania rzeki, żeby Odra się odrodziła. Żeby jak najszybciej odrodziła się substancja biologiczna rzeki, cały ekosystem Odry” - zadeklarował.

"Dzisiaj skupiamy się na usuwaniu skutków katastrofy ekologicznej oraz na wyjaśnieniu jej przyczyn” - podkreślił.

Ponowił też zapowiedź, że we wtorek podczas Rady Ministrów będzie specjalna debata, na temat sposobów zaostrzenia przepisów dotyczących sytuacji zrzutów substancji chemicznych do cieków wodnych, do rzek i do jezior.

"Piękna polska przyroda jest naszym wspólnym dziedzictwem. Jest naszym dobrem narodowym. Lasy, jeziora, rzeki – musimy o nie dbać dla samych siebie i dla przyszłych pokoleń, dlatego zrobię wszystko, żeby nie tylko wyjaśnić, co się dokładnie stało nad Odrą, ale także zbudować dodatkowe mechanizmy zabezpieczające, pozwalające, zapobiegać tam, gdzie tylko się da” – zaznaczył szef rządu. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/tgo/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (38)

dodaj komentarz
daniel_1
Przeznaczymy środki konieczne do ponownego zarybiania Odry.
My?
Czyli kto?
Inflacja osiągnęła swój szczyt?
karbinadel
Jakaś działeczka będzie do sprzedania?
darius19
i tu "polonu","faranir","trolley" z farmy Putlera. Zatroskani wewnetrznymi sprawami naszego kraju. Ciekawa zmiana metod propagandowych. I to u wszystkich na raz?
trolley
Twoja Ukraina mnie nie interesuje. Idź żebrać do Amerykanów.
trolley odpowiada trolley
Po częstotliwości z jaką się tu ukraińskie trole udzielacie wnioskuję że na Ukrainie zaczęła się panika że wasz PISuar (bo nie nasz) wyleci na zbity ryj. Wy i PISuar pasujecie do siebie idealnie więc możecie ich sobie wszystkich wziąść hehe. Zresztą wielu z nich to wasi krajanie a nie Polacy.
polonu
Będzie fantastyczna wiadomość , jak wirus pokaże się w kranach , gdzie i jak utylizują szczepionki , najpierw ryby, potem my , wtedy będzie fantastycznie .ile tego jest wylewne .to co się dzieje to wszystkiego idzie się spodziewać .
lpg_plus_benzyna
Ależ fantastyczna wiadomość! Zapewne powstanie kolejna obok "Polskie Wody" spółdzielnia pracy dla swoich "Polskie zarybianie", której cały świat będzie nam zazdrościł!

Elektryczne samochody, tanie mieszkania, Centralny Port Komunikacyjny, nowoczesne bloki energetyczne w Ostrołęce, długa tak można wymieniać.
Ależ fantastyczna wiadomość! Zapewne powstanie kolejna obok "Polskie Wody" spółdzielnia pracy dla swoich "Polskie zarybianie", której cały świat będzie nam zazdrościł!

Elektryczne samochody, tanie mieszkania, Centralny Port Komunikacyjny, nowoczesne bloki energetyczne w Ostrołęce, długa tak można wymieniać. Wreszcie najważniejsze...zarobki polaków pozwalające na wystawne, europejskie życie - Wszystkiego nam świat zazdrości...

Az się ryby potopiły w Odrze z wrażenia:).
zenonn
Dodaj potentat w produkcji wodoru. Z wody i wiatraków i fotowoltaiki
polonu
To samo robią w Ameryce identycznie , tam cały czas drukarki chodzą na 3-zmiany . To co nawyprawiał ten rząd i to w krótkim czasie to się normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści , jak to możliwe , że ten rząd dalej sprawuje władze, jak to możliwe , czemu UE nie reaguje ,społeczeństwo , przecież oni dalej niszczą kraj a wszyscy To samo robią w Ameryce identycznie , tam cały czas drukarki chodzą na 3-zmiany . To co nawyprawiał ten rząd i to w krótkim czasie to się normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści , jak to możliwe , że ten rząd dalej sprawuje władze, jak to możliwe , czemu UE nie reaguje ,społeczeństwo , przecież oni dalej niszczą kraj a wszyscy się przyglądają , kto powstrzyma tych szaleńców i kiedy .Teraz to Morawiecki może sobie zarybić ale swoje własne oczko wodne , .tam się nic nie da wpuścić , albo pozdycha ,albo będzie chore to koniec na długie lata . wszystko zatrute muł , osad masa ryb jeszcze leży na dnie rzeki , za co biorą wypłaty , , mało to dokradają ,zadłużyli kraj na pokolenia i dalej żrą z koryta ., okradli społeczeństwo z oszczędności życia . jeszcze się śmieją /chłopek roztropek,co to ukradnie zardzewiałego gwoździa sąsiadowi i zakopie u siebie na podwórku, albo Janusz z kromką chleba nad Bałtykiem tak mówią o Polakach , / Przyglądnijcie się kto w Polskim rządzie jest od Warszawy po Pcim . Skąd on te środki weźmie, niech odda roczne zarobki swoje i całego rządu teraz . i niech idzie zbierać te zdechłe ryby a nie ubrać białą koszule , i się przyglądać jak Odra płynie , Jak by to był 1940 rok ,to w zębach by wynosili te zdechłe ryby z Odry .Odra to ściek nie nadający się przez najbliższe 10 lat do niczego a co z Bałtykiem , tam pobrać próbki , jeszcze w kranach woda poleci z wirusem .na deser.
pancerowany
Coś tu śmierdzi nomen omen...Gdy czaskosky nasrał do Wisły to już popołudniu stała szubienica na rynku, a tu coś mącą, mydlą, kamuflują, zadymiają, badają, zlecają, oświadczają... Jeszcze z tydzień i ludzie się znudzą. Ewidentnie jakiś aparatczyk coś spieprzył i widzimy klasyczną mobilizację i zwarcie szeregów kolektywu w udeptanie sprawy.

Powiązane: Katastrofa ekologiczna na Odrze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki