Premier: Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie

Co roku 2 maja ze szczególną mocą podkreślamy, że Polska nie liczy sobie 38 mln obywateli; Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w przypadającym 2 maja Dniu Polonii i Polaków za Granicą.

(fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP)

"W polskim kalendarzu są takie dni, których nawet pandemia koronawirusa nie jest w stanie nam odebrać. To dzień Polonii i Polaków za granicą" - powiedział premier w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Jak dodał, "co roku 2 maja ze szczególną mocą podkreślamy, że Polska nie liczy sobie 38 mln obywateli". "Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie" - zaznaczył.

Według Morawieckiego, to nie przypadek, że tego samego dnia obchodzimy także święto Flagi RP, bo, jak wskazał "te dwa kolory łączą nas ze sobą najściślej". "W nich mieści się całe spektrum naszych historii, naszych emocji i naszych marzeń" - zaznaczył.

"Drodzy rodacy, chcę wam podziękować za to, że jesteście, za to, że swoją pracą i swoim talentem tak godnie reprezentujecie Polskę na całym globie. I proszę pamiętajcie, gdziekolwiek jesteście: wasza ojczyzna Polska, wasz dom jest razem z Wami" - zapewnił szef rządu.

Morawiecki we wpisie na Facebooku podziękował "wszystkim Rodakom mieszkającym poza Ojczyzną, na wszystkich kontynentach" za to, że "rozsławiają imię naszego kraju we wszystkich zakątkach Ziemi". "Wszyscy - w Polsce i na świecie - wywieśmy dzisiaj nasze piękne, biało-czerwone, flagi narodowe" - wezwał premier. (PAP)

autor: Olga Łozińska

oloz/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 13 khh

"...i to troszeczke nie w porzadku, ze ci, ktorzy nie mieszkaja w Polsce nie placa nam zadnych podatkow i nie dokladaja sie do rozwoju. Chcemy zaproponowac tym Polakom, ktorzy z nami nie mieszkaja, nowa danine solidarnosciowa, pobierana w momencie przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Jezeli ktos tu przyjezdza, cxuje sie zwiazany z Polska, to powinien nam za to zaplacic, albo nie przyjezdzac wcale."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 12 dmarch1

Z czego ok kilku milionom zyjacym za granica PiS odbiera prawo wyborcze.

! Odpowiedz
31 6 itsofunny

O fajnie ze sobie znowu przypomnieli bo wyglądało to tak ze parcie władzy za wyborami im przysłoniła im ten fakt.

! Odpowiedz
34 11 specjalnie_zarejestrowany2

Nowe duszyczki do opodatkowania?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil