REKLAMA

Premier Norwegii zapowiedziała kolejne restrykcje przeciwepidemiczne

2021-03-07 20:35
publikacja
2021-03-07 20:35
Premier Norwegii zapowiedziała kolejne restrykcje przeciwepidemiczne
Premier Norwegii zapowiedziała kolejne restrykcje przeciwepidemiczne
fot. Dreamer Company / / Shutterstock

Premier Norwegii Erna Solberg zapowiedziała w niedzielę wprowadzenie kolejnych restrykcji w związku z pandemią Covid-19. "Przed nami wzgórze, które musimy przejść" - powiedziała w orędziu telewizyjnym wygłoszonym prawie rok po ogłoszeniu lockdownu.

"Nie wiedzieliśmy wtedy (12 marca 2020 roku), że ten kryzys potrwa aż rok. Zajęło to więcej czasu niż sobie wyobrażaliśmy, ale musimy wytrwać trochę dłużej" - zaapelowała Solberg do Norwegów.

Szefowa rządu przypomniała, że niektóre gminy, jak np. stolica kraju Oslo, już wprowadziły bardzo surowe obostrzenia, inne samorządy będą je wprowadzać. "Zanim będziemy je łagodzić i ostatecznie uchylimy, prawdopodobnie będziemy zmuszeni wprowadzić kolejne surowe środki ogólnokrajowe" - zapowiedziała Solberg.

Norwegia jest krajem, który utrzymuje jeden z najniższych wskaźników zakażeń koronawirusem, ale w ostatnim czasie kraj boryka się ze wzrostem zachorowań spowodowanych wystąpieniem nowych wariantów koronawirusa. Jego brytyjska odmiana, uważana za bardziej zaraźliwą, wkrótce będzie dominująca.

W ciągu ostatniego tygodnia potwierdzono w Norwegii 3821 przypadków koronawirusa. Łącznie od początku pandemii na Covid-19 zachorowało w kraju 74 827 osób, a zmarło 636.

Premier Solberg 12 marca 2020 roku ogłosiła zamknięcie społeczeństwa. Do lata restrykcje zostały złagodzone, po czym liczba zakażeń ponownie zaczęła rosnąć, m.in. za sprawą statków wycieczkowych pływających po norweskich fiordach. Szczyt drugiej fali nastąpił w styczniu bieżącego roku. Liczba nowych zakażeń zmalała po wprowadzeniu surowych restrykcji, które polegały m.in. na zamknięciu granic dla pracowników tymczasowych z zagranicy. Mimo utrzymywania obostrzeń, od początku lutego obserwowany jest trend wzrostowy mogący zapowiadać trzecią falę pandemii. (PAP)

zys/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
antek10
Dziwnym trafem ten covid przydał miedzy wyborami. Ludzie podziękują rzadzącym wielkim kopniakiem
masekrut555
Ale kłamią. To byle człowiek co potrafi samodzielnie myśleć wie, że tą farsę mają ciągnąć do 2025 roku, tak pisze w dokumentach chociażby World Banku (z kwietnia 2020).

A tutaj jak infekuje się globalnie: http://prntscr.com/10g04w2
innowierca
"Nie wiedzieliśmy wtedy (12 marca 2020 roku), że ten kryzys potrwa aż rok he he.

Dlugosc i jakosc tego kryzysu zalezy od rzadow i nie nalezy o tym zapominac.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki