REKLAMA

Premier: Nie wykluczamy zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego od stycznia

2022-11-28 17:46
publikacja
2022-11-28 17:46

Nie wykluczamy zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego od stycznia, ale potrzebujemy jeszcze chwili czasu, aby specjaliści nam doradzili, czy to jest ten moment, w którym możemy sobie na to pozwolić – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier: Nie wykluczamy zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego od stycznia
Premier: Nie wykluczamy zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego od stycznia
fot. Wolfgang Rattay / / Reuters

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Czeladzi zapytany został, czy od 1 stycznia 2023 r. zostanie zniesiony stan zagrożenia epidemicznego.

"Nie wykluczmy takiego rozwiązania, ale potrzebujemy jeszcze chwili czasu, aby specjaliści nam doradzili, czy jest to ten moment, w którym możemy sobie na to pozwolić" – odpowiedział.

Wskazał, że już wiele razy zostaliśmy zaskoczeni przez pandemię COVID-19. "Wolimy upewniać się w bardzo wielu ośrodkach analitycznych, a także patrzeć na to, co robią inni" – zaznaczył szef rządu.

Jednocześnie ocenił, że COVID-19 jesienią tego roku nie stanowi takiego zagrożenia, jakiego jeszcze parę miesięcy temu się obawiano.

"Robiliśmy latem regularne spotkania rady i specjalistów, bo baliśmy się tego, co wyniknie z tej kolejnej fali koronawirusa" – przypomniał.

Zwrócił również uwagę na to, że zdaniem ekspertów wydaje się, że grypa powoli staje się przynajmniej tak samo groźna jak koronawirus.

Od 16 maja rozporządzenie ministra zdrowia zniosło obowiązujący w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii, zastępując go stanem zagrożenia epidemicznego. Pod koniec października b.r. w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z którą obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach zostaje przedłużony do 31 grudnia 2022 r.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu, przedłużenie obowiązku noszenia maseczek w szpitalach i aptekach jest uzasadnione: 1) aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem; 2) sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Autorzy: Aleksandra Kiełczykowska, Mateusz Babak

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (14)

dodaj komentarz
wibor3m10procent
24 lutego 2022, dzień w którym Putin zamordował Covida w tej części świata!
franek_bez_franka2
Przecież 2 tygodnie wstecz czytałem, że 7 (może 8) fala ma nadejść w połowie stycznia. Spodziewano się do 30 tys. zakażeń.
Plan wziął w łeb?
W czasie 1 bosterka skonsumowanego w 30% pisałem, że kolejnego skonsumuje max 12%.
Zgadłem szczepienia szurają po dnie na dzień dzisiejszy nie przebiły 2.8 miliona. Średnia dzienna
Przecież 2 tygodnie wstecz czytałem, że 7 (może 8) fala ma nadejść w połowie stycznia. Spodziewano się do 30 tys. zakażeń.
Plan wziął w łeb?
W czasie 1 bosterka skonsumowanego w 30% pisałem, że kolejnego skonsumuje max 12%.
Zgadłem szczepienia szurają po dnie na dzień dzisiejszy nie przebiły 2.8 miliona. Średnia dzienna z tygodnia to 5 tys. i nurkuje o 10% co tydzień.
I kto teraz jest szurem - od szurania po dnie. (owidianie w Polsce jest 30 milionów antyvacków.
leszku
A co z umowa zawarty z WHO? Jak nastepny rząd bedziej chciał wypisac sie z tej umowy ta umowa będzie zobowiązała jescze przez rok. Kiedy kara smierci dla ludobójców?
carlito1
Kowid zakaźna choroba umysłowa. I tego tempaka też znieść razem z Szumowiną i Pinokiem

PiS... Pinokio i Szumowina.
karbinadel
To zbyt pochopna decyzja. Zagrożenie epidemiczne nadal istnieje, tyle że obecnie najbardziej zaraźliwa jest galopująca głupota. Choroba przenosi się głównie przez media, a najsilniej narażone są osoby oglądające TVP oraz słuchające wystąpień Jarosława K. w innych stacjach. Co gorsza, nie ma na to żadnej szczepionki, jedyną terapią To zbyt pochopna decyzja. Zagrożenie epidemiczne nadal istnieje, tyle że obecnie najbardziej zaraźliwa jest galopująca głupota. Choroba przenosi się głównie przez media, a najsilniej narażone są osoby oglądające TVP oraz słuchające wystąpień Jarosława K. w innych stacjach. Co gorsza, nie ma na to żadnej szczepionki, jedyną terapią jest izolacja od źródła zakażenia, a pomocniczo elektrowstrząsy
minekminka134
A może lepiej podać się do dymisji?
websterdxb
Rząd się skompromitował - jacy specjaliści ? Przecież wszystko co powie Gates, Schwab oraz WEF i WHO powiedzą jest dla rządzących pochodzących z izreala wytycznym.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki