REKLAMA

Premier: Nie ma lepszego remedium na koronawirusa niż szczepienia

2021-04-19 16:06
publikacja
2021-04-19 16:06
fot. Adam Guz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Nie ma lepszego sposobu, by zapobiegać zakażeniom koronawirusa, niż szczepienia – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił znaczenie organizowania jak najliczniejszych punktów szczepień, w tym punktów drive-thru.

"Wiem, że są różne poglądy dotyczące szczepień, ale chcę podkreślić, że nie wynaleziono lepszego lekarstwa, lepszego remedium na tę fatalną chorobę, na tę okropną epidemię, która nie pozwala nam wrócić do normalności" – powiedział premier, który odwiedził w poniedziałek punkt szczepień drive-thru na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

"Posłuchajmy medyków, posłuchajmy nauki, medycyny, lekarzy" – apelował szef rządu. Zwrócił uwagę, że w tej grupie, zaszczepionej jako jedna z pierwszych, "praktycznie bardzo rzadko zdarza się choroba, a jeśli już się zdarzy, to ma ona o wiele łagodniejszy przebieg, niż w innych przypadkach i bardzo rzadko prowadzi do najbardziej tragicznych konsekwencji".

Premier podkreślił, że aby zapobiegać zakażeniom, należy wykorzystywać wszelkie metody, w tym – stosowane także w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych - szczepienie osób podjeżdżających samochodami.

"Ten punkt może przyczynić się do zdecydowanego przyspieszenia szczepień w momencie, jak tych dawek będziemy mieli wystarczająca ilość. Pracujemy nad tym bardzo intensywnie, zarówno z Komisją Europejską, jak i prowadząc dyskusje z korporacjami" – zapewnił Morawiecki.

W Polsce do poniedziałku wykonano blisko 8,9 mln szczepień, prawie 6,6 mln osób otrzymało obie dawki. Liczba dawek dostarczonych do Polski przekroczyła 10,2 mln, w magazynach jako zabezpieczenie drugiej dozy znajduje się ponad 228 tys. dawek.

brw/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki