REKLAMA

Premier: Mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii w IV kw.

2021-03-05 10:26
publikacja
2021-03-05 10:26
Kancelaria Premiera RP

W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii; Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze - myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB - oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w piątkowym wpisie na Facebooku podkreślił, że Polska ma najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej, a - jak dodał - dzięki programom takim jak Krajowy Plan Odbudowy i Nowy Ład, "zwiększymy szansę na dynamiczny wzrost gospodarczy".

"W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii. Niektóre kraje cofną się o jedenaście czy o dwadzieścia parę lat" - stwierdził szef rządu.

Podkreślił jednocześnie, że Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze. "Myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB" - ocenił.

"Jest szansa na to, że przy wsparciu środków z programu Nowego Ładu wzrost gospodarczy w najbliższych kilku latach będzie dynamiczny" - dodał premier.

Jak wynika z opublikowanych w czwartek danych Eurostatu, Polska w styczniu miała najniższe bezrobocie w UE, wyniosło ono 3,1 proc. Na drugim miejscu były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc, a trzecia - Holandia z 3,6 proc. Najwyższe bezrobocie w styczniu było w Hiszpanii - 16 proc.

W podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia br. ustawie budżetowej na 2021 r. założono, że w ujęciu realnym PKB wzrośnie w tym roku o 4 proc.

autor: Rafał Białkowski

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (28)

dodaj komentarz
marxs
wczoraj gościu truł cały dzień w TVPis wespół z Holeckimi i Rachoniami o "wielkiej"inwestycji PISowskiej- przekop tunelu do Świnoujścia ile to dali kasy (920 mln zł )jak to łoni(nie mylić z Panem Łonem wybitnym,światowym ,katolickim łekonomistom) jak to dotrzymuja danego słowa aż musiała Komisja Europejska wczoraj gościu truł cały dzień w TVPis wespół z Holeckimi i Rachoniami o "wielkiej"inwestycji PISowskiej- przekop tunelu do Świnoujścia ile to dali kasy (920 mln zł )jak to łoni(nie mylić z Panem Łonem wybitnym,światowym ,katolickim łekonomistom) jak to dotrzymuja danego słowa aż musiała Komisja Europejska wydać oświadczenie że prawie cała kasa 85% jest z UE a reszta z samorządu rząd nie dał nawet JEDNEJ złotówki
meryt
marxs "o "wielkiej"inwestycji PISowskiej- przekop tunelu do Świnoujścia... że prawie cała kasa 85% jest z UE a reszta z samorządu rząd nie dał nawet JEDNEJ zł"

UE nie pobiera składek od PL i umowę podpisali unijni urzędnicy :)

"Umowa o dofinansowanie budowy tunelu pod Świną podpisana"
"W
marxs "o "wielkiej"inwestycji PISowskiej- przekop tunelu do Świnoujścia... że prawie cała kasa 85% jest z UE a reszta z samorządu rząd nie dał nawet JEDNEJ zł"

UE nie pobiera składek od PL i umowę podpisali unijni urzędnicy :)

"Umowa o dofinansowanie budowy tunelu pod Świną podpisana"
"W uroczystości podpisania umowy wzięli udział m.in.: wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, a także wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, wojewoda pomorski Krzysztof Kozłowski oraz prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz."

"Również dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Gmina Miasto Świnoujście podpisały umowę o zastępstwie inwestycyjnym przy budowie tunelu drogowego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Jest to wypełnienie postanowień porozumienia z 2007 r. (aneksowanego w roku ubiegłym) w sprawie realizacji tunelu, zawartego pomiędzy GDDKiA, MIB oraz Miastem Świnoujście."
marxs odpowiada meryt
"Na Twitterze Prawa i Sprawiedliwości zamieszczony został post z grafiką, na której podano m.in. wartość inwestycji, która ma wynosić 912 mln zł. Nie dodano jednak, że znaczna większość pieniędzy została przeznaczona ze środków unijnych - aż 85 proc. kosztów inwestycji. O tym fakcie przypomniała na Twitterze "Na Twitterze Prawa i Sprawiedliwości zamieszczony został post z grafiką, na której podano m.in. wartość inwestycji, która ma wynosić 912 mln zł. Nie dodano jednak, że znaczna większość pieniędzy została przeznaczona ze środków unijnych - aż 85 proc. kosztów inwestycji. O tym fakcie przypomniała na Twitterze Komisja Europejska, odpowiadając na wpis."Warto dodać, że projekt połączenia dwóch części Świnoujścia powstaje dzięki dofinansowaniu 776 mln zł funduszy UE. To 85 proc. kosztu inwestycji. Ta inwestycja to dobry przykład jak UE angażuje się w rozwiązywanie problemów komunikacyjnych" - czytamy w komunikacie. Pozostała część pieniędzy pochodzi z budżetu miasta, natomiast rząd nie przeznaczył żadnej kwoty na inwestycję."-onet.pl

emerycie pewnie pomyliłeś SMSy od Sekciarzy z ulicy Ciemnogrodzkiej polecam uczestnictwo w kursach "czytanie ze zrozumieniem"
meryt
"prawie cała kasa 85% jest z UE"

PL nie otrzymuje VAT od towarów spoza unii, a trafiających do PL :)

"Środki na inwestycję pochodzą z konkursu w Programie Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Nabór wniosków trwał do końca kwietnia 2016 r. Ich ocenę przeprowadziło Centrum Unijnych
"prawie cała kasa 85% jest z UE"

PL nie otrzymuje VAT od towarów spoza unii, a trafiających do PL :)

"Środki na inwestycję pochodzą z konkursu w Programie Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Nabór wniosków trwał do końca kwietnia 2016 r. Ich ocenę przeprowadziło Centrum Unijnych Projektów Transportowych"

"Centrum Unijnych Projektów Transportowych – państwowa jednostka budżetowa podległa ministrowi właściwemu ds. transportu – zarządzająca funduszami pochodzącymi z Unii Europejskiej, przeznaczonymi na wspieranie inwestycji"
marxs odpowiada meryt
Emerycie naPISz do Onetu i Komisji Europejskiej że kłamią jak udowodnisz to będziesz nie cały dzień ale cały miesiąc udzielać wywiadów Holeckiej i Rachoniowi na Kurwizji
jes
Towarzysz premier ewangelista Matełusz Morawiecki w codziennej propagandzie sukcesu. Teraz czas udać się na mszę w intencji prezesa Obajtka.
jpelerj
Ale prorządowe trolle wzieły się do roboty i walą czerwone łapki, bo na forum wszyscy drą łacha z PMM. Ale bo też chłop na to sobie zasługuje jak mało kto. Takie zybertolenie! ROTFL
langdon25
Czy ktoś oprócz pisowych wierzy jeszcze w banialuki wygadywane przez Szczupłego Mateusza ?
marszalek2020
Współczuję tym, którzy nie wierzą :)
Są przecież tacy, którzy piją od 2015 roku, kiedy Polska zbankrutowała po pierwszej wypłacie 500+ :) (o bankructwie mówiły opinie profesorów nie byle jakiej, bo PRL-owskiej szkoły! I były 24 godziny na dobę powtarzane przez specjalistów jednej z TV, której pracownicy szczepią
Współczuję tym, którzy nie wierzą :)
Są przecież tacy, którzy piją od 2015 roku, kiedy Polska zbankrutowała po pierwszej wypłacie 500+ :) (o bankructwie mówiły opinie profesorów nie byle jakiej, bo PRL-owskiej szkoły! I były 24 godziny na dobę powtarzane przez specjalistów jednej z TV, której pracownicy szczepią się poza kolejnością bo siedzą w ciemnych pokojach i zajmują się promocją niemieckiego namiestnika w Polsce i z tego tytułu im się należy) Ciekawe na jak długo zdrowia im jeszcze wystarczy?

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki