Premier Kopacz: sprawę górnictwa chcę załatwić od początku do końca

Chcę sprawę górnictwa załatwić od początku do końca. Niezależnie od tego, jaką polityczną cenę zapłacę - powiedziała w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" premier Ewa Kopacz.

Premier Kopacz: sprawę górnictwa chcę załatwić od początku do końca (fot. MATEUSZ JAGIELSKI / EastNews)

Z pełną świadomością w roku wyborczym podejmuję trudną reformę, zaczynając od Kompanii Węglowej - dodała.

Zaprenumeruj nasznewsletter o rynku złota

Jej zdaniem propozycja składana górnikom łącznie z urlopami, z odprawami, zapewnieniem tym, którzy dzisiaj pracują w likwidowanych kopalniach, miejsc pracy w kopalniach, które będą w nowej spółce - wskazuje, że chodzi o naprawę, a nie o likwidację.

Więcej w "Gazecie Wyborczej". (PAP)

sto/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ed

jakie stanowisko w brukseli załatwi tusk kłamca kopaczowej .bieńkowska oszukiwała górników że ich reprezentuje i co ? siedzi w brukseli i ma w du.pie śląsk.

! Odpowiedz
0 0 ~POlityka

Główny problem polskiego górnictwa węgla kamiennego jest rzeczowo przeanalizowany w poniższym raporcie na temat danin i opłat ciążących na tej branży : https://www.polsl.pl/Wydzialy/RG/Wydawnictwa/Documents/kwartal/5_3_6.pdfTo dane za 2010 , wtedy jeszcze nie było takiej akcyzy i kilku innyc mikro podatków. Pozdrawiam was skłócony narodzie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Górnik

Rząd nieudolny do likwidacji nie kopalnie

! Odpowiedz
2 3 ~bomba

Wyobraźcie sobie że zamykają wszystkie kopalnie na Śląsku i przez 4 lata wszyscy tam są na płatnych wakacjach.Chyba zamiast strefy ekonomicznej gdzie i tak nikt nie będzie szukał pracy powinni zacząć budować sztuczne wyspy i plaże.Niech żyją wakacje!!!!

! Odpowiedz
17 9 ~Polak

Wkoncu mamy premier ,ktora chce zrobic porzadek z wydawaniem pieniedzy podatnika na bankrutów i nieskonczone przywileje , dosyc pieprzenia sie z gornikami ,pozamykac niedochodowe kopalnie ,to trzeba bylo juz zrobic jak likwidowano pgry,a odprawy dac im jak dostali tamci ludzie.a fu gornicy

! Odpowiedz
3 13 ~qwer

czlowieku ogarnij sie. to kielbasa wyborcza. ci wszyscy politycy najchetniej by nic nie robili. ale w tv trzeba sie pokazac bo wszyscy protestuja.usuwac przywileje powinni zaczac od siebie, skoro zalezy im na dobrze panstwa niech dojezdzaja do pracy komunikacja miejska. niech zrzekna sie swoich pensji i pracuja za darmo - zaraz sie okaze ilu w sejmie jest patriotow.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~pukpuk

Co ty za bajki opowiadasz. Ona chce abyś ty płacił za związkowców i kopalnie, które będziesz współfinansował płacąc rosnące faktury za energię elektryczną.

! Odpowiedz
0 0 ~Matka

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 ~Ślonzoczka

Ty Idioto przez duże "I" raz bym cię pusciła na dòł na te 7,5 godziny tej roboty naszych chłopòw i lekko dmuchła metanem to byś się posrał po same kostki jak nie po niższy poziom w kopalni ty Debilny Polaku!!!

! Odpowiedz
0 3 ~222

polak chcialbym cie dostać na oddział na jedną szychte nie masz pojęcia o górnictwie i o niczym mama ci dupe obrabia czy ty wiesz ile idzie pieniędzy do budżetu z górnictwa was utrzymujemy durniu skończony takim jak ty powinni zakazac się wypowiadać nie masz pojęcia a pierdolisz

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

ZŁOTO -0,76% 1 337,70
2018-04-20 22:59:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,3% III 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,8% II 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 599,72 zł II 2018
Produkcja przemysłowa rdr 2,9% III 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl