REKLAMA

Premier Holandii przedstawił plan luzowania koronawirusowych restrykcji

2021-04-13 20:27
publikacja
2021-04-13 20:27
fot. POOL / Forum/Reuters

Premier Holandii Mark Rutte przedstawił we wtorek plan stopniowego otwierania społeczeństwa po restrykcjach koronawirusowych, zapowiedział m.in. zniesienie godziny policyjnej.

„Istnieją dwa światy: w szpitalach i poza nimi. W szpitalach personel stoi na nogach” - powiedział na początku swojej konferencji prasowej premier, dodając, że „sytuacja w społeczeństwie jest również tragiczna. W gastronomii, sklepach, branży turystycznej”.

Szef rządu poinformował, że od 28 kwietnia zostanie zniesione obowiązywanie godziny policyjnej. Otwarte zostaną również ogródki gastronomiczne, a w domach będzie można przyjąć dwóch gości w ciągu dnia.

Rutte zastrzegł jednak, że jeżeli liczba zakażeń koronawirusem wzrośnie, wówczas te ułatwienia nie zostaną wprowadzone. Decyzja w tej sprawie ostatecznie zapadnie w przyszły wtorek.

Pewne jest natomiast, że od najbliższego poniedziałku zostanie otwarta opieka pozaszkolna. „Od 26 maja spodziewane jest otwarcie restauracji, a od 16 czerwca możliwe będzie organizowanie imprez” - zapowiedział premier.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki