REKLAMA

Premier Hiszpanii: Środki z funduszu odbudowy UE trafią m.in. na wsparcie feminizmu

2020-11-28 16:57
publikacja
2020-11-28 16:57
fot. Fernando Alvarado / Reuters

Premier Pedro Sanchez ogłosił w sobotę, że kwota 72 mld euro, jaką Hiszpania odbierze w ciągu trzech najbliższych lat z funduszu odbudowy UE, trafi głównie na wsparcie dla czterech “priorytetowych obszarów”, wśród których jest feminizm.

Szef centrolewicowego rządu wskazał podczas spotkania władz Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE) w Madrycie, że jego gabinet zamierza kierować pomoc unijną na wsparcie dla feminizmu, cyfryzacji, działań ekologicznych, a także na politykę spójności.

Sanchez, prezentując program odbudowy Hiszpanii po kryzysie wywołanym epidemią Covid-19 stwierdził, że ma nadzieję, że socjaliści będą w stanie wygrać wybory parlamentarne na dwie najbliższe kadencje.

Dodał, że Hiszpania znajduje się obecnie w krytycznym momencie epidemii, dlatego jego rząd zamierza utrzymać do stycznia restrykcje sanitarne, chroniąc kraj przed trzecią falą Covid-19.

Pedro Sanchez zaapelował też do obywateli o zrozumienie dla obostrzeń, przestrzeganie ich, a także o jedność ogólnonarodową.

Podczas madryckiego wydarzenia premier stwierdził, że jako szef rządu będzie zabiegał o “Hiszpanię bardziej różnorodną”, która przyciąga do siebie rozmaite siły oraz “sprzeciwia się trumpizmowi, prawicy oraz skrajnej prawicy”.

Sanchez stwierdził, że kierowana przez niego PSOE jest obecnie jedynym ugrupowaniem w parlamencie, które stanowi pomost z partiami separatystycznymi z Katalonii i Kraju Basków a resztą sił politycznych Hiszpanii.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ kgod/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
iluminata
Żądam jeszcze wsparcia emigracji z Afryki do Hiszpanii! Co za rasiści!
lorelie
Kraj z 17% bezrobociem rządzony przez lewaków...
jarunia
sam dam 100$, nich zwałaszą tego vjuta a za biodronia dom 200
jas2
"kwota 72 mld euro, jaką Hiszpania odbierze w ciągu trzech najbliższych lat z funduszu odbudowy UE, trafi głównie na wsparcie dla czterech “priorytetowych obszarów”, wśród których jest feminizm."

Nareszcie wiemy o co ten raban.
oklahoma_kid
widać po buzi, że to był zawsze taki grzeczny wzorowy chłopiec, zawsze mówił i myślał to czego sie oczekiwało
and00

Jak wspieranie feminizmu może przyczynić się odbudowie Hiszpanii po kryzysie wywołanym epidemią?
Ktoś to jest w stanie wytłumaczyć???
Ciekawe gdyby ktoś powiedział że ze środków na odbudowę ma zamiar wspierać nacjonalizm, albo choć patriotyzm, była by awantura...
Równość państw i poglądów w UE

Jak wspieranie feminizmu może przyczynić się odbudowie Hiszpanii po kryzysie wywołanym epidemią?
Ktoś to jest w stanie wytłumaczyć???
Ciekawe gdyby ktoś powiedział że ze środków na odbudowę ma zamiar wspierać nacjonalizm, albo choć patriotyzm, była by awantura...
Równość państw i poglądów w UE nie istnieje
darius19
ale widac u nas poglady .... prymitywne wstecznictwo, rasizm, homofobia - i to wszystko Polacy chrzescjanie/katolicy. Strach.
foxcity
W momencie pisania przez ciebie tego tekstu, na forum tego artykułu, były dodane zaledwie 4 komentarze... Żadnego rasistowskiego ani homofobicznego. Płacą Ci za te wstawki, czy po prostu nauczyłeś się pisać parę słów i myślisz, że jesteś mądry? Tak w ogóle, jedyny rasistowski komentarz, to ten twój.

Powiązane: Walka o budżet UE

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki