REKLAMA

Premier Hiszpanii: Do czerwca zaszczepimy 15-20 mln obywateli

2020-12-04 19:15
publikacja
2020-12-04 19:15
fot. Juan Manuel Serrano Arce / ZUMA Press

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił w piątek, że podległe ministerstwu zdrowia służby zaszczepią przeciwko koronawirusowi do czerwca 2021 r. od 15 do 20 mln obywateli. Zapewnił, że proces ten “zostanie przeprowadzony w sposób sprawiedliwy”.

Podczas piątkowej wizyty w Comillas, w Kantabrii, na północy Hiszpanii, szef centrolewicowego rządu powiedział, że miejsce zamieszkania, nawet odległe od dużych ośrodków miejskich, nie będzie stanowić bariery w dostępie do szczepień.

“Przeprowadzimy je na terenie 13 tys. ośrodków zdrowia w całym kraju” – powiedział Sanchez, zapewniając, że szczepienia obywatele otrzymają “tam, gdzie mieszkają”.

Sanchez wskazał, że istnieje możliwość rozpoczęcia ogólnokrajowych szczepień przeciw koronawirusowi już w grudniu 2020 r., ale zastrzegł, że jego gabinet ma w tej kwestii ograniczone pole działania, m.in. czeka na decyzję Europejskiej Agencji Leków.

“Jeśli szczepienia będą możliwe w grudniu, to ruszą w grudniu. Jeśli nie, to rozpoczną się w styczniu; w każdym razie tak szybko, jak to będzie możliwe” - dodał premier Hiszpanii.

W ocenie Sancheza do grudnia 2021 r. należy spodziewać się, że na rynek trafi szczepionka przeciw koronawirusowi hiszpańskiej produkcji.

Marcin Zatyka

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
atx
ruskie mają swój szczep
hiszpanie swój
angole swój
a my
hamerykański
za 10miliardów

gdzie ci nasi najlepsi naukowcy ?
ty prymier! mam nadzieję że pierszy się poddasz temu experyMentowi
bo mnie nie weźmiesz nigdy na to gówno

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki