Premier: Budżet unijny na lata 2021-27 będzie bardzo dobry dla Polski

Budżet unijny na lata 2021-2027 będzie bardzo dobry dla Polski - ocenił w poniedziałek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Jak zapewnił, budżet ten będzie dostosowany do strategii budżetowej naszego kraju.

(fot. Mariusz Szacho / FORUM)

Premier poinformował, że spotkał się w Brukseli z unijnym komisarzem ds. budżetu Guntherem Oettingerem.

Mówiąc o tych rozmowach, Morawiecki podkreślił, że są one poufne i nie są jeszcze zakończone. "Ale jestem przekonany, że ten budżet (unijny - PAP) dla Polski będzie bardzo dobry. On będzie odpowiadał naszym potrzebom dalszego rozwoju naszej infrastruktury" - zapewnił.

W tym kontekście premier wymienił infrastrukturę: drogową, gazową, energetyczną, internetową i "zwiększającą efektywność działania usług publicznych".

"Chcemy, by Polska miała jak najbardziej innowacyjne przemysły. Chcemy, żeby polscy inżynierowie zarabiali jak najwięcej. Chcemy, żeby polskie wynagrodzenia były wreszcie, za kilka, kilkanaście lat, takie jak w krajach Europy Zachodniej. Temu ma służyć również budżet UE" - mówił premier.

Premier ocenił, że obecnie negocjowany przez niego w Brukseli budżet unijny na perspektywę 2021-2027 "będzie bardzo dobry dla Polski". Poinformował też, że negocjacje te "ulegają przyspieszeniu", a rozmowy z komisarzem Oettingerem były "konstruktywne".

"Odpowiadają one coraz lepiej naszym priorytetom. Priorytetom rozwoju infrastruktury, ale też innowacyjności, polityki obronnej, ale też zapobiegania tym ryzykom, przed którymi Europa stanęła w ostatnich latach" powiedział Morawiecki. Jako przykład podał "migracje i pomoc państwom, które są w trudnym położeniu w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie".

"Widzę coraz lepsze dostosowanie priorytetów polityki budżetowej europejskiej do naszej strategii budżetowej i to jest bardzo duże osiągnięcie ostatnich kilku miesięcy" - podsumował premier.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk, Krzysztof Strzępka

krz/ stk/ ndz/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 trooper

Premier: "Budżet unijny na lata 2021-27 będzie bardzo dobry dla Polski"
UE: "Budżet unijny będzie uzależniony od praworządności"

Tyle w temacie.

! Odpowiedz
3 11 oorim

UE to przecież wyimaginowana wspólnota z której nic dobrego nie wynika....

! Odpowiedz
0 3 karbinadel

Ale daje politykom lepsze posadki niż NBP

! Odpowiedz
5 7 bha

CO za ciemnota żeby z tego budżetu skorzystać nasz kraj,Państwo nie mając żadnych oszczędności będzie musiało zaciągać nowe kredyty na dodatkowy koszt do spłaty całego społeczeństwa .I tak już mamy na karku do spłaty ponad 1 Bilion 100 Miliardów złotych każego dnia coraz szybciej narastającego obecnie już ponad 120 Milionów nowych złotych codziennie !!!! Krótkowzroczne na maxa,nieodpowiedzialne pseudo rządzicielstwo od lat nic więcej niestety na Wieczny coraz droższy koszt co roku wszystkich przyszłych i obecnych Pokoleń.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 bha

Ps. https://commodity.com/debt-clock/poland/

! Odpowiedz
4 35 anna_domagalczyk

Myślałam, że są jakieś konkrety, a tu: "Premier ocenił, że obecnie negocjowany przez niego w Brukseli budżet unijny na perspektywę 2021-2027 "będzie bardzo dobry dla Polski". A co, naprawdę ktoś oczekiwał że PMM powie iż negocjuje zły budżet? Po co pisze się takie bzdety bez żadnego komentarza autorskiego? Szanujmy swój czas.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil