REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Premier: Apelujemy do Niemiec, aby do końca roku zamknąć Nord Stream 1

2022-05-23 21:11
publikacja
2022-05-23 21:11
Premier: Apelujemy do Niemiec, aby do końca roku zamknąć Nord Stream 1
Premier: Apelujemy do Niemiec, aby do końca roku zamknąć Nord Stream 1
/ Kancelaria Premiera RP

Apelujemy do Niemiec, aby do końca roku zamknąć Nord Stream 1 - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przebywający w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym.

W rozmowie z TVP Info szef rządu powiedział, że z Davos apeluje do Niemiec, żeby do końca roku zamknęli Nord Stream 1. "Trzeba zamknąć ten gazociąg, którym w drugą stronę płynie strumieniem pieniędzy do Rosji" - zaznaczył. Jak dodał, na to trzeba zwracać uwagę naszym sojusznikom, bo w bardzo wielu sprawach się mylili.

"Dziś Polska jest w Davos traktowana jako ten gracz regionalny na arenie międzynarodowej, który miał rację przestrzegając przed zbrodniczymi planami Putina" - mówił.

Na pytanie o presję na Niemcy, premier podkreślił, że ciągle jest wywierana i to dość skutecznie. "Niemcy przez nas pozyskuję aktualne informacje, co dzieje się na Ukrainie" - powiedział Morawiecki. Dodał, że apeluje o broń dla Ukrainy.

Jak zaznaczył, Polska jest wśród tych krajów najbardziej świadomych co się dzieje. "Mówimy, że Putin się nie zatrzyma. Dziś trzeba uświadamiać Zachodowi, że musimy razem wspólnie zatrzymać Rosję" - podkreślił Morawiecki.

Tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne poświęcone najważniejszym problemom, m.in. wojnie na Ukrainie, pandemii Covid-19, zmianom klimatu i kryzysom ekonomicznym. W spotkaniu weźmie udział blisko 2500 osób - polityków, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i naukowców.

Spotkania światowych przywódców i liderów biznesu odbywają się w szwajcarskim kurorcie od 1971 roku. Tegoroczny szczyt w Davos planowany był na styczeń, jednak obrady przeniesiono w grudniu na nieokreślony termin z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń wariantem koronawirusa Omikron. (PAP)

lgs/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (16)

dodaj komentarz
jaszczura
To forum już nie istnieje.
jaszczura
zjadłe je wiadome trolle - patrzcie na dislajki
jpelerj
Sądzicie, że Morawiecki sadzi te zybertoły zupełnie na trzeźwo?
polonu
Rosjanie zakażą Niemcom odsprzedaży gazu do Polski jak to ma teraz miejsce .już pracują nad tym .
tonycairoli
Jeszcze zmiany klimatu sa na agendzie, ale spadly na dalszy plan. Swiatowa lewica wpompowala w ten temat duzo pieniedzy i energii, jednak okazalo sie, ze rzeczywistosc przebila ten sztuczny twor a dziesiatki tysiecy ofiar na Ukrainie oraz miliony ofiar glodu w Afryce przemawiaja do wyobrazni bardziej niz misie polarne, ktorych populacja Jeszcze zmiany klimatu sa na agendzie, ale spadly na dalszy plan. Swiatowa lewica wpompowala w ten temat duzo pieniedzy i energii, jednak okazalo sie, ze rzeczywistosc przebila ten sztuczny twor a dziesiatki tysiecy ofiar na Ukrainie oraz miliony ofiar glodu w Afryce przemawiaja do wyobrazni bardziej niz misie polarne, ktorych populacja nawiasem mowiac, jest w rozkwicie.
lampeduza
Hi, hi, hi. Przecież polski rurociąg Jamał zamknęli ruskie a nie nasz premier. Mateusz nawoływał bez końca do Niemiec ale sam nie zamykał. w końcu ruskie zamknęli Mateuszowi. Teraz Mateusz na potrzeby propagandowe ciemnego ludu ponownie nawołuje Niemców ... Gość jest super konsekwentny jak komar w upalną noc.
polonu
mają Ukraińców może i będą robić tutaj , po zakładach już mnóstwo wypowiedzeń o prace a to dopiero się rozkręca.
chenoch
Apelujemy do premiera żeby podjął ambitne wyzwania: zero korupcji, nepotyzmu, braku transparentności w wydatkach i polityce kadrowej w spółkach i żeby zaczął o POLAKÓW dbać w w POLSCE.
najmadrzejszy
Kazdy zanim zostanie premierem, ministrem powinien miec z 10 lat wlasny biznes...
go_ral
Pinokio to moze sobie apelowac do kolka gospodyn wiejskich, to jego poziom. Polak kolejny raz bedzie madry po szkodzie bo sprzedawczyki z PiS, PO, holowni czy lewicy wpychaja nas w nie nasza wojne.

Powiązane: Wojna gazowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki