Premier: 1,5 mln zł na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii

Podpisałam zarządzenie o przekazaniu 1,5 mln zł z rezerwy na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii - poinformowała w środę premier Beata Szydło. Jak dodała, w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu na Bliskim Wschodzie.

"Podjęłam decyzję o tym, żeby przeznaczyć 1,5 mln zł; dzisiaj podpisałam takie zarządzenie - z rezerwy - które przeznaczamy na pomoc humanitarną, na odbudowę i wsparcie szpitali, w których będą mogły być leczone ofiary wojny w Syrii" - powiedziała premier na konferencji prasowej.

"Od początku działania rządu PiS dostrzegamy konieczność pomocy humanitarnej dla ofiar konfliktu na Bliskim Wschodzie. Rząd angażuje się w tę pomoc bardzo aktywnie" - dodała.

Poinformowała, że w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku tego konfliktu. "Aktywnie włączamy się w świadczenie pomocy i wsparcie inicjatyw humanitarnych w Syrii czy w krajach ościennych takich jak Liban, gdzie jest realizowana realna pomoc" - powiedziała szefowa rządu.

"Chcę zapewnić, że polski rząd będzie kontynuował te działania. W tym roku mamy zabezpieczone jeszcze większe środki na realizację tego typu pomocy" - dodała. (PAP)

gdyj/ tgo/ ral/ js/ akw/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~Banita

Rodziny nam mordują w szpitalach bo RZĄD nie ma kasy na leczenia a za podatników ciężką pracę przez całe życie i płacenie ubezpieczeń kasa wędruje do Syrii na szpitale co do kur y jędzy ?ojca mi zamordowali w szpitalu bo Rząd Polski odpowiada za to co się dzieje i odpowie a może miał zostać uśmiercony bo za długo brał rentę ?saletra jedzie wasz plan zajęć znam ?wasz wróg nr 1 macie krew na rękach i za nic nikt nie odpowiedział do dziś ale pod podatnika to paragrafy są non stop robione żeby mu życie upiększyć ,kiedy wprowadzicie na siebie paragrafy ?bezkarni złodzieje narodu ,jak my jesteśmy równi to chyba stoję na górce bo jak bym zszedł to bym był o dużo niższy taka jest demokracja dziś pod siebie wszystko robicie liczycie na medale ?co za propaganda swojemu nic ale obcym miliony świat patrzy jaki ten Rząd Polski dobry byście się wstydzili ,jak żyję nikt o nas się nie martwi tylko w dniu wyborów ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Banita

problem macie żebym prawdy w eter nie puścił to puszcze żaden problem blokuj Bankier

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl