Prawo i Sprawiedliwość chce bronić demokracji

W Sejmie z inicjatywy PiS powstał Zespół do Spraw Obrony Demokratycznego Państwa Prawa. Zespołów parlamentarnych jest już dużo, ten będzie 92.

Przewodniczący poseł Krzyszytof Szczerski zaprasza do zespołu wszystkich, którzy uważają, że demokratyczne państwo prawa w Polsce jest zagrożone i wymaga naprawy. Zdaniem posła Szczerskiego słowo "państwo" kojarzy się ostatnio głównie ze słowem "kryzys" i mówią o tym nawet osoby odległe od PiS-u. Dlatego jego zdaniem warto wspólnie pomyśleć o drogach wyjścia z kryzysu i zamiast "przeciągania liny" koalicja-opozycja, rozpocząc poważną dyskusję.

Zespół ma odbywać posiedzenia interwencyjne w sprawach bieżących, przedstawiać raporty na rozmaite tematy oraz organizować debaty. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone prawu o zgromadzeniach.

Dowodem otwartości zespołu jest pozostawione dla przedstawicieli innych ugrupowań miejsce wiceprzewodniczącego. Na razie jednak chętnych nie ma.

Przewodniczący komisji sprawiedliwości z SLD Ryszard Kalisz powiedział, że do zespołu nie wstąpi, bo inaczej niż PiS rozumie istotę państwa. Jego zdaniem PiS preferuje państwo omnipotentne, w którym obywatel jest niczym, a zbiorowość narodowa wszystkim.

Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski powiedział, że nie zamierza brać udziału w działaniach marketingowch PiS-u. Poifnormował jednocześnie, że Solidarna Polska zamierza powołać własny zespół parlamentarny: do spraw obrony przes kryzysem. Arkadiusz Mularczyk zaprosił do udziału Krzysztofa Szczerskiego i innych posłów PiS-u.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/I.Szczęsna/abŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Dim

Prawo i Sprawiedliwość to synonim Bezprawia i Niesprawiedliwości.

Tyranom mówi się Nie.

! Odpowiedz
0 0 ~PiSior

Rządy Tusk-Pawlak

-morderstwo polityczne
-cenzura
-łamanie wolności słowa co grozi więzieniem
-zakaz manifestacji

wyliczać dalej?

! Odpowiedz
0 0 ~S.O.

To błąd logiczny !

! Odpowiedz
0 0 ~ra

zwyklym ludziom zylo sie normalnie a przestepcom gorzej bo byli scigani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
0 0 ~ftyu

najlepsza demokracja to powrót do komuny

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil