REKLAMA

Prawnicy Parlera: Szef serwisu i jego rodzina otrzymywali groźby śmierci, ukrywają się

2021-01-16 16:36
publikacja
2021-01-16 16:36
fot. Ascannio / Shutterstock

Szef amerykańskiego serwisu Parler John Matze i jego rodzina ukrywają się w związku z otrzymanymi groźbami śmierci i naruszeniami bezpieczeństwa osobistego - poinformował zespół prawników Parlera w dokumencie sądowym, złożonym w piątek. Z jego treścią zapoznała się stacja telewizyjna Fox News.

Parler - platforma popularna zwłaszcza wśród zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa oraz osób głoszących teorie spiskowe związane z ruchem QAnon - zainicjował proces antymonopolowy przeciwko Amazonowi. Gigant technologiczny w następstwie zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia zdjął serwis ze swojej platformy internetowej, motywując to "pogwałceniem zasad". Wcześniej Parlera usunęły ze swoich sklepów internetowych Apple i Google.

Parler pozwał Amazona, uważając że gigant przy swojej decyzji kierował się "polityczną niechęcią" i chciał wyeliminować konkurencję w sferze platform mikroblogowych. Amazon odpowiedział, że "twierdzenia te nie są niczym uzasadnione", oświadczył też, że jego pracowników spotkały groźby i prześladowania.

W dokumentach złożonych w sądzie przez prawników Parlera, których treść otrzymała stacja Fox News, stwierdzono, że "pracownicy Parlera byli w podobny sposób prześladowani i zastraszani". „Dyrektor generalny Parlera, John Matze Jr, informuje (...), że wielu pracowników Parlera cierpi z powodu nękania i wrogości, obawia się o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, a w niektórych przypadkach opuściło swój stan, by uciec przed prześladowaniami" - napisano.

„Sam Matze, jako szef firmy, którą oczernia AWS (Amazon Web Services - PAP), musiał opuścić swój dom i ukryć się wraz z rodziną po otrzymaniu gróźb śmierci i naruszeniu bezpieczeństwa osobistego” - stwierdzono w dokumencie.

Na początku tego tygodnia Matze mówił Fox News o groźbach, a także o środkach, które podejmie, aby chronić swoją rodzinę. „Jest grupa (hakerów - PAP) o nazwie UGNazi, która mnie atakuje” - oznajmił, dodając, że grupa ujawniła wiele jego haseł i danych osobowych w internecie. „Opublikowali mój adres, zagrozili, że wejdą przez moje drzwi” - powiedział.

Jak dodał, zwykle nie traktuje skierowanych do niego gróźb zbyt poważnie, ale tym razem wraz z rodziną zaczął się ukrywać. (PAP)

kib/ mal/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (8)

dodaj komentarz
przemek_opinia
Macie swój piękny świat lewicowcy, Tak wy "tolerancyjni" i "subtelni" ludzie. Hipokryzja wylewa się z was w pełni.
xyzq odpowiada (usunięty)
Serio? Serio jest ci do śmiechu??? Partia rządząca, opozycja... Jaka różnica? Wszyscy mają coś za uszami, z osobistych źródeł śmiem twierdzić, że PO-PSL nawet więcej. Ale to nie ma teraz znaczenia. Istotne jest coś innego. Cały świat się polaryzuje. Europa, USA. Chiny działają ofensywnie na morzu. Indie-Pakistan.Serio? Serio jest ci do śmiechu??? Partia rządząca, opozycja... Jaka różnica? Wszyscy mają coś za uszami, z osobistych źródeł śmiem twierdzić, że PO-PSL nawet więcej. Ale to nie ma teraz znaczenia. Istotne jest coś innego. Cały świat się polaryzuje. Europa, USA. Chiny działają ofensywnie na morzu. Indie-Pakistan. Sąsiednie państwa w Afryce. Ludzie zamiast rozmawiać - nawet niezbyt mądrze - okopują się w swoich obozach i radykalizują. Serio, to jest powód do śmiechu??? I nawet nie mówię o bzdurnych frazesach w stylu "pięknie się różnimy". Tylko o tym, że ludzie przestają rozmawiać - za to stosują elementy presji czy wręcz siły. Pisałem parę dni temu, że zamknięcie serwisu to błąd. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. I spirala zaczęła się nakręcać.... Dopóki rozmawiamy, nawet jeżeli się nie zgadzamy - jest pole do kompromisu. Kiedy nie ma rozmowy bo już nikt z nikim nie chce gadać - zaczynają się CZYNY. Czasem śmieszne - jak kredki i buty, czasem tragiczne - jak prezydent Adamowicz... I TEGO WŁAŚNIE DOROSŁY I ŚWIADOMY CZŁOWIEK POWINIEN UNIKAĆ. Zaniku konwersacji - nawet jeżeli się nie zgadzamy - i przejścia do różnych "czynów". A to już się dzieje i, jak widać - nikomu się nie zapala lampka ostrzegawcza. Za groźbami zwykle stoją świry, niech jeden na 100 spróbuje coś zrobić. Ale jeżeli radykalizujemy całe ugrupowania - świrów wykładniczo przybywa... To jest powód do śmiechu? W dojrzałej demokracji RACZEJ NIE, bo świr może sobie upatrzyć dowolnego człowieka myślącego INACZEJ, poświęcić czas i środki na namierzenie go a następnie próbę ZROBIENIA KRZYWDY JEMU LUB JEGO RODZINIE. I to zaczyna się dziać... Więc raczej nie jest to powód do śmiechu - tylko OSTATNI DZWONEK. Później biją już tylko dzwony kościelne... Lub w co kto tam wierzy... I wszyscy mówią - NO JAK DO TEGO MOGŁO DOJŚĆ...............
pstrzezek odpowiada xyzq
Tak, jest mi do śmiechu jak fanatyk przemo usiłuje mówić coś hipokryzji. To forum od dawna nie służy do dyskusji na temat ekonomii i gospodarki. Zamiast tego jest ideologia, polityka, ksenofobia i całkiem sporo antysemityzmu plus ślepe podążanie w jednym albo drugim kierunku. Masa płatnych trolli które się zlatują Tak, jest mi do śmiechu jak fanatyk przemo usiłuje mówić coś hipokryzji. To forum od dawna nie służy do dyskusji na temat ekonomii i gospodarki. Zamiast tego jest ideologia, polityka, ksenofobia i całkiem sporo antysemityzmu plus ślepe podążanie w jednym albo drugim kierunku. Masa płatnych trolli które się zlatują przy okazji wyborów i tematów politycznych. Nie ma rzeczowej wymiany argumentów. Wspominasz Adamowicza? @grzegorzkubik wspomina w jednym wpisie że "demokracja jest ważna ale ludzie ważniejsi o czym przekomał się Adamowicz". To jest właśnie uzasadnianie brutalnego zamachu i to się dzieje na tym forum ze strony fanatyków takich jak grześ i jemu podobni którzy stracili dostęp do Parlera. Jakoś nie widzę twojej krytyki jak ktoś mówi takie głupoty.
max5000
W piątkowej pogawędce na bankierze Pan Kuczyński mówił, że dzięki demokratom w USA będą wolne media i wolne sądy. Teraz widzimy jaka jest wolność słowa w USA, gdzie przeciwnicy niebieskich są nękani i prześladowani.
pstrzezek
Sądy w US już i tak są bardziej wolne niż u nas. Gdyby było inaczej Trump byłby na II kadencję niezależnie od wyniku. Więc skończ te farmazony prawicowy chłopcze
pstrzezek
A to ciekawy zwrot akcji. Zazwyczaj groźby karalne były publikowane na Parlerze przeciwko innym "nieprawilnym"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki