REKLAMA

Prawie połowa Polaków popiera pomysł paszportów dla zaszczepionych [Sondaż]

2021-01-26 06:51
publikacja
2021-01-26 06:51
Pexels

Niemal połowa Polaków popiera unijny pomysł wprowadzenia paszportów dla zaszczepionych - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej". IBRiS na zlecenie „Rz” zapytał Polaków o to, jakie obostrzenia powinny zostać zniesione w pierwszej kolejności.

Jak napisano, Polacy mają dość narodowej kwarantanny, która trwa już prawie miesiąc. Mimo obostrzeń coraz częściej ruszają wyciągi narciarskie, otwierają się restauracje i kluby, a ludzie zdejmują maseczki.

Dodano, że niemal połowa – bo 49,3 proc. – ankietowanych wskazała na hotele i restauracje. "Otwarcie tych miejsc wiąże się ze zwiększeniem mobilności ludzi. A ona przyczynia się do rozwoju pandemii" – ostrzega prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.

"By móc swobodnie wyjeżdżać, Polacy są w stanie zaakceptować paszporty dla zaszczepionych. Obecnie zastanawia się nad nimi UE. Aż 47,5 proc. respondentów popiera ich wprowadzenie – 14,7 proc. ocenia ten pomysł zdecydowanie dobrze. Stanowczo +nie+ takiemu rozwiązaniu mówi co czwarty ankietowany. Niemal co piąty czeka na otwarte galerie handlowe i prawie tyle samo respondentów mówi o konieczności uruchomienia instytucji kultury i sportu. 12,1 proc. nie określiło, co powinno być luzowane najpierw" - czytamy w "Rz".

mkr/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (36)

dodaj komentarz
po_co
Zmuszanie ludzi czy to obowiązkiem czy odebraniem przywilejów zazwyczaj kończy się odwrotnie do zakładanego celu. Takie działanie to woda na młyn przeciwników szczepień i słusznie powiększy ich grono o osoby które szczepienia akceptują ale nie akceptują takiej formy kontroli.

Problem jest poważny bo ludzie tworzą
Zmuszanie ludzi czy to obowiązkiem czy odebraniem przywilejów zazwyczaj kończy się odwrotnie do zakładanego celu. Takie działanie to woda na młyn przeciwników szczepień i słusznie powiększy ich grono o osoby które szczepienia akceptują ale nie akceptują takiej formy kontroli.

Problem jest poważny bo ludzie tworzą kolejne teorie spiskowe na tematy których nie rozumieją. Efektem tego jest szerzące się przekonanie, że szczepionki nie działają bo według ich przeciwników człowiek powinien być chroniony nawet gdy całe jego otoczenie nie jest.

Otóż nie - szczepionka wyposaża nasz układ odpornościowy w gaśnicę, gaśnica zadziała tylko wtedy gdy pożar jest niewielki, a jeszcze lepiej gdy dookoła nas jest kilka osób z podobnym osprzętem. Natomiast gdy zostaniemy sami z płonącym domem to na reakcję jest już trochę za późno.

Ludzi biciem można zmusić do wszystkiego ale zdecydowanie w ten sposób się ich nie przekona.
secundus
aaaaa, no i kolejna teoria spiskowa faktem
secundus
a to na kim ten sondaż był robiony? lemingach kowidiańskich?
niedorzeczny
Oczywiście powinny być paszporty, zarówno dla zaszczepionych, jak i dla niezaszczepionych, tak jak było do tej pory. Mam nadzieję że mój paszport będzie nadal ważny, pomimo że się nie zaszczepię. Nie mam też nic przeciwko temu, żeby osoby zaszczepione również miały paszporty.
marynapilecka
Uwaga zaszczepieni nadal zarażają...więc czemu to ma służyć?
marynapilecka
Dość za bezprawnego zabierania praw człowieka...DOŚĆ!
marynapilecka
Kto robił ten fałszywy sondaż...robiliście g na szurach covidianskich?

samsza
Normalnie dałbym komentarz prowolnościowy, ale dla tych Polaków i zastanawiających się w EU wyjątkowo pomysł poprę, z tym, że paszporty powinny zostać im uwiecznione na czołach i nie mogą być zmywalne...
blablak
Gdy kiedys wstane rano, wyjrze przez dziure w oknie klatki w ktorej bede jednym z dziesiatek milionow Polakow wy nadal nie bedziecie widziec ze na wlasne zyczenie stworzyliscie sobie i tym samodzielnie myslacym taka rzeczywistosc. Powiem wiecej: nawet nie zauwazycie w jakiej klatce zyjecie zagapieni w smartfony, słitfocie, lajki,Gdy kiedys wstane rano, wyjrze przez dziure w oknie klatki w ktorej bede jednym z dziesiatek milionow Polakow wy nadal nie bedziecie widziec ze na wlasne zyczenie stworzyliscie sobie i tym samodzielnie myslacym taka rzeczywistosc. Powiem wiecej: nawet nie zauwazycie w jakiej klatce zyjecie zagapieni w smartfony, słitfocie, lajki, followersow i subskrypcje.
Mam zerowy szacunek dla takich jak ty, biernie dokonujacych agresji na kolejne odbierane nam prawa w imie kołchozu -korpokomunizmu w jaki nas pchacie. Zwierzeta. Wyjatkowo durne zwierzeta.
masekrut555
Prawie ponad połowa polaków chętna na system totalitarny i zniewolenie
-sondaż na podstawie 3000 zaproszonych osób przez tubę propagandową

taki sondaż to sobie w sumie może byle kto napisać, jakaś Wanda Buk przyklepać

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki