Praktyczna pomoc dla start-upów – wydarzenia, na których warto być [sonda]

2022-05-30 11:17
publikacja
2022-05-30 11:17
Praktyczna pomoc dla start-upów – wydarzenia, na których warto być [sonda]
Praktyczna pomoc dla start-upów – wydarzenia, na których warto być [sonda]
/ Materiały prasowe

Udział w imprezach dla innowatorów to wyśmienita okazja do zdobycia kontaktów i wiedzy, ale także do poznania najnowszych trendów. Wyniesione z nich inspiracje mogą pomóc twórcom start-upów zostawić konkurencję w tyle.

1)      InfoShare – odbywająca się od 15 lat największa w Europie Środkowej i Wschodniej konferencja poświęcona biznesowi, nowym technologiom i start-upom. W tym roku odbędzie się ona 6-7 października w AmberExpo w Gdańsku. W programie przewidziano 6 scen tematycznych, mnóstwo przemówień topowych wizjonerów oraz innowatorów, webinarów i praktycznych warsztatów. Start-upy mogą na niej zaprezentować swoje pomysły i możliwości, spotkać inwestorów i partnerów.

2)      European Tech and Startup Days – impreza towarzysząca Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach (który odbył się w tym roku 25-27 kwietnia), w ramach której organizowany jest konkurs Start-up Challenge. Jak mówią o wydarzeniu sami organizatorzy, to wielka międzynarodowa giełda nowatorskich projektów młodych firm, łącząca kreatorów innowacyjnych pomysłów z tymi, którzy poszukują inspiracji i nowych możliwości inwestowania. Do Start-up Challenge mogą aplikować startupy, które funkcjonują na rynku nie dłużej niż pięć lat i mają na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany proces, w jednej z pięciu kategorii branżowych konkursu.

Weź udział w naszej sondzie i odpowiedz na jedno krótkie pytanie. 

3)        Perspektywy Women in Tech Summit – 7-8 czerwca w warszawskim EXPO XXI odbędzie się technologiczna konferencja, w której uczestniczyć stacjonarnie będzie ponad 5 tys. innowatorek, programistek, inżynierek, start-uperek oraz naukowczyń. To 2 intensywne dnie rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej przyszłości w tym kontekście – z programem 4 scen, serią 100 specjalistycznych warsztatów, strefą mentoringu i targami pracy (Career Expo). Konferencji będą towarzyszyć liczne wydarzenia dodatkowe.

4)      Carpathian Startup Fest – w tym roku zapraszamy na drugą edycję podkarpackiego festiwalu dla start-upów, pomysłodawców i inwestorów, która odbędzie się w Rzeszowie 13-14 października. Organizatorem jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. – Chcemy, aby w przyszłości CSF stał się znaczącym międzynarodowym wydarzeniem, który na stałe wpisze się w kalendarz imprez start-upowych w kraju. Druga edycja będzie trwała dwa dni. Festiwalową przestrzeń podzielimy na kilka stref. Najważniejsza to Demo Day – gdzie startupy będą prezentowały swoje pomysły przed inwestorami. W drugiej zaplanowaliśmy targi pracy dla sektora IT/ICT, a trzecia to strefa technologiczna, w której dowiemy się więcej o sztucznej inteligencji i programowaniu. Kolejną strefę nazwaliśmy Inspire. Inspirować w niej będą doświadczeni startupowcy, opowiadając o swoich sukcesach i porażkach, a eksperci podzielą się wiedzą z różnych dziedzin gospodarki. I ostatnia piąta strefa – wystawiennicza – opowiada Krystian Kapinos, wiceprezes RARR S.A.

Listę ciekawych wydarzeń dla start-upów znajdziesz na przykład TUTAJ.

fot. Materiał Partnera / 

Źródło:

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki