Pracownicy uniwersytetu stworzyli grę obniżającą poziom stresu

Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe mogą poprawiać refleks i percepcję. Dopiero niedawno jednak okazało się, że mogą także redukować poziom stresu. Takie zdolności posiada w każdym razie gra stworzona przez pracowników Uniwersytetu Mc Gill w Montrealu.

Gra pod tytułem „Matrix" jest efektem pracy oddziału naukowców pod przywództwem profesora Marka Baldwina. Celem ich badań jest stworzenie serii gier umożliwiających graczom przećwiczenie sytuacji społecznych i w efekcie mających pomóc im w poradzeniu sobie z fobiami, nieśmiałością. Nieoczekiwanie okazało się, że jedna ze stworzonych przez nich gier obniża poziom kortyzolu (hormon stresu) o 17 procent. Zadaniem gracza w „Matrix" jest szybkie klikanie na uśmiechniętą twarzyczkę, wyłaniającą się spośród skwaszonych i smutnych.

„Matrix" został sprawdzony na 23 pracownikach działu telemarketingu. W trakcie tygodnia pracy badani codziennie wypełniali ankietę, w której sprawdzano ich poziom stresu. Pod koniec dnia wykonywano im również badania na obecność kortyzolu. Badania zakończyły się pełnym sukcesem naukowców.

W wypowiedzi dla allheadlinenews.com Mark Baldwin wyraża nadzieję, że gra pomoże ludziom opanowywać stres i tremę przed np. publicznymi wystąpieniami.

AR
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne