Pracownicy Ryanaira zwolnieni za spanie na podłodze

Zdjęcie personelu Ryanaira śpiącego na podłodze obiegło internet i wywołało dyskusję na temat warunków pracy zatrudnionych w irlandzkich liniach lotniczych. Przewoźnik tłumaczy, że fotografia była „zainscenizowana” i wyciągnął konsekwencje wobec znajdujących się na niej pracowników – donosi BBC.

(fot. Francois Lenoir / FORUM)

Zdjęcie pilotów i stewardess Ryanaira zostało wykonane 14 października na lotnisku w hiszpańskiej Maladze. 20 członków załogi utknęło tam, bo musieli przeczekać ze względu odwołane loty do Porto, gdzie szalały burze. Związki zawodowe deklarowały, że sześcioro członków personelu Ryanaira musiało spać na podłodze pokoju biurowego i oskarżyły linie lotnicze o nieludzkie traktowanie swoich pracowników.

Ryanair tłumaczy zaś, że zdjęcie to nic innego, jak „ustawka”, a pracownicy spędzili krótki czas w pokoju dla załogi. Następnie mieli zostać przeniesieni do strefy VIP, z kolei następnego dnia wrócili do Porto. Przewoźnik zarzucił członkom załogi obecnym na zdjęciu działanie na szkodę spółki i nadszarpnięcie reputacji firmy.

Jak czytamy na BBC, wszystkie osoby, które znalazły się na zdjęciu, zostały zwolnione. Jako dowód na to, że fotografia jest inscenizacją, linie przedstawiają nagranie z kamer hiszpańskiego lotniska, na których widać, jak piloci i stewardessy pozują do zdjęcia. Firma broni się, że nie zapewniła pracownikom noclegu ze względu na obowiązujące wówczas w Hiszpanii święto narodowe. W związku z tym większość miejsc w hotelach była już zajęta.

Portugalski związek zawodowy obstaje jednak przy swojej wersji wydarzeń i twierdzi, że personel został umieszczony w pokoju biurowym między 1:30 a 6:00, bez odpowiednich warunków wypoczynkowych. Nie mieli też jedzenia i picia, ani miejsca do siedzenia. Przyznał jednak, że o godz. 6:00 pracownicy zostali przeniesieni do strefy VIP.

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 konzument

Nie dosc ze nie mieli łozek to jeszcze zostali zwolnieni za spanie na podlodze. Fajny ten oboz pracy... I mozna sobie polatac

! Odpowiedz
12 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 17 jasnowidzacy

Na pewno by tak nie zasnęli a na pewno nie wszyscy na raz. Spanie na podłodze na boku najbardziej boli bo bardzo uciska kość udowa.

! Odpowiedz
27 15 historykgpw

Sprawdzanie nagrań na kamerach w takich sprawach jest niezgodne z prawem!
Powinni Ryanarowi wytoczyć proces o dyskryminację, nieludzkie traktowanie, bezpodstawne zwolnienie, i bezprawne wykorzystywanie nagrań CCTV bez zgody osób nagrywanych. Materiały nagrane na CCTV mogą być jedynie wykorzystywane w przypadku przestępstw, wypadków, etc. nie mogą służyć do inwigilacji. Postępowanie tego przewoźnika jest skandaliczne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.