REKLAMA

Pracownicy Makro z nadzieją na podwyżki

2017-02-16 13:18
publikacja
2017-02-16 13:18

W ciągu kilku ostatnich miesięcy mówiło się głośno na temat podwyżek dla pracowników handlu. Do Lidla, Kauflandu i Biedronki ma dołączyć kolejny gigant - Makro - który negocjacje w sprawach podwyżek zakończy dopiero pod koniec marca bieżącego roku. 

/ fot. Grzegorz Kozakiewicz / FORUM

Płace Makro Cash&Carry Polska mogą wzrosnąć od kwietnia 2017 roku. Robert Szmagaj, szef Solidarności zrzeszonej w Makro, w rozmowie z Bankier.pl potwierdził, że od listopada trwają negocjacje między związkami zawodowymi a zarządem spółki. Na tę chwilę nie ustalono konkretnych regulacji, a rozpoczęcie rozmów było zainicjowane przez stronę związkową. Szmagaj zaznaczył, że jeśli negocjacje zakończą się 31 marca 2017 roku bez względu na to, czy uda się wywalczyć podwyżki. Wiążące informacje będą podane dopiero po tej dacie z uwagi na objęcie tajemnicą przebiegu rozmów między pracownikami a pracodawcą. 

W liście skierowanym do pracowników, który upublicznił portal Pulshr.pl, zarząd Makro kieruje następujące słowa: 

Koleżanki i Koledzy!

Uprzejmie informujemy, że w listopadzie 2016 r. Zarząd Makro Polska rozpoczął rozmowy z Partnerami Społecznymi w sprawie poziomu wynagrodzeń zasadniczych oraz innych elementów systemu wynagradzania dla pracowników zatrudnionych w Halach Makro Cash and Carry Polska S.A. oraz w MAKRO Punkcie. 

Jednocześnie informujemy, że nasze rozmowy negocjacyjne nie stanowią przeszkody w indywidualnych regulacjach płacowych. 

Rozmowy te mają się zakończyć do 31 marca 2017 roku, a o ich wyniku zostaniecie powiadomieni osobnym komunikatem. 

Z poważaniem, 

w imieniu Zarządu MAKRO Polska

Hanna Dereszyńska, Dyrektor Pionu Personalnego. 

Informację negocjacjach w korespondencji z redakcją Bankier.pl potwierdziła również przedstawicielka Makro. – Jesteśmy w trakcie negocjacji ze związkami zawodowymi NSZZ "Solidarność". Mogę potwierdzić, że rozmowy te mają zakończyć się do 31 marca br. Obecnie rozmowy trwają, z tego powodu nie mogę udzielić Pani więcej informacji – napisała Magda Figurna z biura prasowego Makro Cash and Carry Poland.

Podwyżki w Makro poprzedziły zwolnienia grupowe, o których pisaliśmy na łamach Bankier.pl. Firma w maju 2016 roku zapowiedziała duże inwestycje w rozbudowę rozwiązań dla profesjonalnych klientów sieci, co wiązało się z likwidacją części MAKRO Punktów. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~Michal
Pieniądze są na wszystko....... tylko nie dla pracownika ........ a jak się nie podoba to można się zwolnić........skąd MY to znamy
~Fiona
Dali jałmużnę. Około czterech lat bez podwyżek a oni dali 100 zł (brutto) zapomogi nazywanej przez zarząd podwyżką .I to dopiero od lipca. A dyskutowali ze związkami jak wyrolować pracowników od listopada. MAKRO - firma która zeszła na psy....
~Manuela
Totalna lipa. Myślę że żadnych podwyżek nie będzie, firma biedna i nadal będziemy tyrać za najniższą krajową.
~fenix
Ale że zakończyli budowę centrum dystrybucyjnego to o tym nie zapomnieli poinformować
~Fiona
"Rozmowy te mają się zakończyć do 31 marca 2017 roku, a o ich wyniku zostaniecie powiadomieni osobnym komunikatem.
Z poważaniem,
w imieniu Zarządu MAKRO Polska
Hanna Dereszyńska, Dyrektor Pionu Personalnego. ? Pani Hanno dzisiaj już 04.04.2017 i o podwyżkach ani widu, ani słychu !!! Czyżby pani słowa
"Rozmowy te mają się zakończyć do 31 marca 2017 roku, a o ich wyniku zostaniecie powiadomieni osobnym komunikatem.
Z poważaniem,
w imieniu Zarządu MAKRO Polska
Hanna Dereszyńska, Dyrektor Pionu Personalnego. ? Pani Hanno dzisiaj już 04.04.2017 i o podwyżkach ani widu, ani słychu !!! Czyżby pani słowa były g...o warte ??!!
~Dorota
Ja też uważam że to jest koniec makro
~kle-de
To co się dzieje w makro to totalna porażka firma raczej zmierza ku końcowi niż się rozwija, zwolnili większość a część się sama zwalnia.Nie dziwie się pracownikom za takie pieniądze sam bym nie pracował.
~tonyxxl
Ten sklep nie ma pomysłu na siebie, sprzedają na kartony a jak tak dalej pójdzie to z tymi ich cenami, wyższymi niż w moim warzywniaku, to nie będą musieli dawać podwyżek a wypowiedzenia. Jedyne co mają dobre to godziny otwarcia. Ale to trochę za mało żeby utrzymać takiego kolosa. Zero sensownych promocji, każda hurtownia Ten sklep nie ma pomysłu na siebie, sprzedają na kartony a jak tak dalej pójdzie to z tymi ich cenami, wyższymi niż w moim warzywniaku, to nie będą musieli dawać podwyżek a wypowiedzenia. Jedyne co mają dobre to godziny otwarcia. Ale to trochę za mało żeby utrzymać takiego kolosa. Zero sensownych promocji, każda hurtownia napojów czy warzyw ich bije o 10-20% i to z dostawą na sklep. Artykuły drugiej potrzeby jak proszki czy art, higieniczne to już totalna porażka, 50 do 100% drożej jak na osiedlowych placach. Nie wiem na co oni liczą, chyba na tych co zostali mentalnie w latach 90tych, gdzie makro było potęgą.
~torra
jest w tym trochę racji. Zatrzymali się w latach 90 a dużo się zmieniło od tego czasu i karta do MAKRO nie stanowi już jakiegoś "plusu"..
~Fiona
" Ten sklep " - to hurtownia dlatego sprzedają na kartony. Teraz, żeby zdobyć klientów (grupa kupujących detalistów) na ich sugestie sprzedaje Makro towar również na sztuki. Ceny wysokie ale "złoci klienci" za swoje zakupy od obrotów objęci są różnymi zniżkami, bonusami. Kupując w niższej cenie " Ten sklep " - to hurtownia dlatego sprzedają na kartony. Teraz, żeby zdobyć klientów (grupa kupujących detalistów) na ich sugestie sprzedaje Makro towar również na sztuki. Ceny wysokie ale "złoci klienci" za swoje zakupy od obrotów objęci są różnymi zniżkami, bonusami. Kupując w niższej cenie niż ktoś jak Ty kupując jedną pietruszkę czy też mydełko lub papier toaletowy. Nie wiesz o czym piszesz albo jesteś za malutki dla firmy. Delivery - mówi Ci to coś ?? Makro również dowozi towar do klientów. A wysokie ceny ?? - Co się dziwisz?? Ktoś musi pokryć straty które klienci podobni do Ciebie generują - większość z was kradnie i wyżera co też jest kradzieżą. Pozdrowienia dla PRAWDZIWYCH klientów .

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki