Pracownicy Biedronki przegrali w sądzie z pracodawcą

Byli pracownicy Biedronki domagali się na drodze sądowej zadośćuczynienia od Jeronimo Martins Polska między innymi za ciężką pracę w godzinach nadliczbowych i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny - donosi Dziennik Elbląski. 

(fot. Adam Chelstowski / FORUM)

Sąd pracy w Elblągu oddalił wczoraj powództwo pracowników Biedronki, którzy domagali się od byłego pracodawcy zadośćuczynienia za naruszenie ich prawa do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, pracę w godzinach nadliczbowych i wykonywanie swoich obowiązków ponad swoje siły. Od Jeronimo Martins Polska zażądano przeprosin na stronie internetowej Biedronki i odszkodowania w kwocie od 11 do 40 tys. złotych. 

Sąd jednak oddalił powództwo i nakazał byłym pracownikom poniesienie kosztów procesu sądowego (po 2,7 tys. zł). Poszkodowani zapowiedzieli apelację. 

15 stycznia 2019 r. równolegle ruszyło referendum strajkowe w Biedronce. "(...) Żądania strony dotyczą poprawy warunków pracy – w tym zmiany zasad magazynowania, które zdaniem organizacji są niezgodne z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zapewnienia ochrony w placówkach handlowych w godzinach wieczornych w dni poprzedzające niedziele i święta objęte ustawowym ograniczeniem handlu, w które to dni pracodawca postanowił wydłużyć godziny otwarcia placówek handlowych bez uzasadnionej i obiektywnej potrzeby" przedstawił sytuację Alfred Bujara w oświadczeniu Solidarności. 

WS

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
14 6 czytacz

Niestety-takie mamy państwo i takie sądy.W Polsce nikt z instytucją przed polskim sądem nie wygra choćby miał rację.Biednemu zawsze wiatr w oczy!

! Odpowiedz
14 20 tindala

debilny artykuł. Dlaczego sąd oddalił. Czy uchybienia formalne, czy głęboka sędziowska analiza Kodeksu Pracy ???

! Odpowiedz
31 31 antybolszewik

Bardzo dobrze. Sąd nie przestraszył się zwiazkowców. Ci "fachowcy" od rozrób teraz zapłacą za gwiazdorzenie.

! Odpowiedz
28 38 wizytator

"Sąd jednak oddalił powództwo" i w uzasadnieniu przytoczył warunki pracy panujące w średniowiecznej Polsce.
Tak przyszli wyborcy oto przykład gdzie nas ma sprawiedliwość w tym chorym kraju.

! Odpowiedz
22 18 wizytator

Ale jak to ? Przecież niedawno był artykuł jak to biedry i inne lidle płacą po 3000tysie na rękę i cała litania benefitów, a tu taki zong. Nie ogarniam tematu. Proszę o wytłumaczenie.

! Odpowiedz
46 63 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 33 pull_up_terrain_ahead

Historię zna?

! Odpowiedz
3 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
16 18 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne