Pracownicy BNP Paribas coraz bliżej strajku?

Wczoraj zarząd BNP Paribas poinformował w oficjalnym komunikacie o efektach negocjacji ze związkami zawodowymi działającymi w firmie. Związki zawodowe rozpoczęły spór zbiorowy, a bank nadal próbuje dojść do porozumienia.

Fuzja banku BNP Paribas z Bankiem Gospodarki Żywnościowej związana jest z redukcją zatrudnienia – związki zawodowe od 10 lutego toczą walkę o to, by zapewnić pracownikom zagrożonym zwolnieniem prawo do dodatkowych odpraw pieniężnych oraz udzielić premii restrukturyzacyjnej dla wszystkich. W poniedziałek bank oficjalnie uznał żądania za bezzasadne, co skutkowało powstaniem sporu zbiorowego dzień później. 

Według stanowiska banku, zarząd dołoży wszelkiej staranności, by rozmowy odniosły pozytywny skutek, a pracownicy zagrożeni zwolnieniem otrzymali odpowiednie rekompensaty. Głównym przedmiotem sporu jest premia restrukturyzacyjna dla pracowników, którzy nie muszą obawiać się utraty swojego stanowiska – bank nie widzi konieczności wypłacania takich premii.

Była to kolejna nieudana tura negocjacji, która zbliża pracowników do ostatecznego rozwiązania. Niewypracowanie na linii pracodawca-pracownicy porozumienia uprawnia związki zawodowe do wszczęcia strajku.

Pracę może stracić 1990 pracowników. Choć bank zastrzega, że mimo zgłoszenia tylu etatów do urzędów pracy, nie jest pewne, że aż tylu zatrudnionych faktycznie utraci pracę w ramach fuzji. 

/mg

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 15 ~sosnowiczanin

A gdzie w tym wszystkim trzeci bank- Sygma?

! Odpowiedz
0 4 ~xm3

A są związki w tym Sygma ? Bo jak są to gratulacje.

! Odpowiedz
0 8 ~kakao odpowiada ~xm3

Tylko małżeńskie niestety.

! Odpowiedz
0 2 ~AntySygma

Sygma Bank był bohaterem nielichych afer związanych z wyłudzaniem pieniędzy od ofiar przestępstw. Z pracownikami Sygma, tak jak pracownikomi Amber Gold: zasługują na bruk i nie żal mi ich.

! Odpowiedz
1 17 ~RTG

HAHAHA kopani nie mozna zamknac, zwolnic pracownikow bo rzadowa a tutaj od razu 1900 osob i co nie ma palenia opon przed sejmem

! Odpowiedz
0 7 ~GNIEWOMIR

Już widzę jak zarząd odpuszcza...

! Odpowiedz
0 4 ~asdsad

Właśnie dlatego są zwiazki zawodowe!

! Odpowiedz
1 8 ~Bobek

PNB paribas to wyjątkowe łajno, pracowałem w tym bagnie i nikomu nie polecam - pozdrawiam niewolników z windykacji z ulicy Suwak, mam nadzieję że już was nie kontrolują ile kto minut w kiblu spędza i że nie musicie odrabiać przekroczonej minuty ponad czas na to przewidziany przez tych niby kierowniczków

! Odpowiedz
1 0 ~Głodny

Bobek co dzisiaj na obiad będzie ?

! Odpowiedz
1 13 ~miro

współczuję ludziom z BGZ - zobaczycie czym pachnie niewolnictwo w BNP

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.