Pracownicy BNP Paribas coraz bliżej strajku?

Wczoraj zarząd BNP Paribas poinformował w oficjalnym komunikacie o efektach negocjacji ze związkami zawodowymi działającymi w firmie. Związki zawodowe rozpoczęły spór zbiorowy, a bank nadal próbuje dojść do porozumienia.

Fuzja banku BNP Paribas z Bankiem Gospodarki Żywnościowej związana jest z redukcją zatrudnienia – związki zawodowe od 10 lutego toczą walkę o to, by zapewnić pracownikom zagrożonym zwolnieniem prawo do dodatkowych odpraw pieniężnych oraz udzielić premii restrukturyzacyjnej dla wszystkich. W poniedziałek bank oficjalnie uznał żądania za bezzasadne, co skutkowało powstaniem sporu zbiorowego dzień później. 

Według stanowiska banku, zarząd dołoży wszelkiej staranności, by rozmowy odniosły pozytywny skutek, a pracownicy zagrożeni zwolnieniem otrzymali odpowiednie rekompensaty. Głównym przedmiotem sporu jest premia restrukturyzacyjna dla pracowników, którzy nie muszą obawiać się utraty swojego stanowiska – bank nie widzi konieczności wypłacania takich premii.

Była to kolejna nieudana tura negocjacji, która zbliża pracowników do ostatecznego rozwiązania. Niewypracowanie na linii pracodawca-pracownicy porozumienia uprawnia związki zawodowe do wszczęcia strajku.

Pracę może stracić 1990 pracowników. Choć bank zastrzega, że mimo zgłoszenia tylu etatów do urzędów pracy, nie jest pewne, że aż tylu zatrudnionych faktycznie utraci pracę w ramach fuzji. 

/mg

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Kruk

od dawna było jasne że do tego dojdzie, od początku było też wiadomo, że zwolnienia będą. Nic się teraz nie zrobi, podobno już nawet podpisali porozumienie ze związkami. Trzeba żyć dalej a prawdą jest że zmiany czasami wychodzą na lepsze

! Odpowiedz
0 4 ~Franzmaurer

Do końca lutego miały być znane nazwiska 78 nowych dyrektorów oddziałów wiodących, ale Francuzi nie zaakceptowali niektórych propozycji. Teraz mamy ich poznać do najbliższego piątku. Wiadomo już, że większość stanowisk obsadzą ludzie z BNP, a dotychczasowi dyrektorzy oddziałów operacyjnych. .. no cóż chyba wiecie co was czeka. Nie miejcie złudzeń ta gazetka i frazę o "przejrzystości, uczciwości i dialogu" to jeden wielki PIC. Gnoju kłamią i nawet się nie zajął na. Czas zmienić branżę. ..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~neo

Dyrektorzy tak samo gowno wiedzą jak i pracownicy. Za chwilę sami będą zwalniani. Informacja jest zatrzymywania na poziomie dyrektorów regionów. A prawdziwa jazda za chwilę się zacznie ... i pies z kulawą nogą nie upomni się o pracowników BGŻ i BNP, bo nikt nie lubi bankowców.

! Odpowiedz
0 4 ~WIELBŁĄD

Takiego zakłamania z ust dyrektorów z centrali , regionu i mikroregionów w sprawie fuzji w BNP
to nie nie sposób opisać, gdyby siebie posłuchali co mówili i mówią to by się pod ziemię zapadli

! Odpowiedz
1 13 ~miro

współczuję ludziom z BGZ - zobaczycie czym pachnie niewolnictwo w BNP

! Odpowiedz
1 8 ~Bobek

PNB paribas to wyjątkowe łajno, pracowałem w tym bagnie i nikomu nie polecam - pozdrawiam niewolników z windykacji z ulicy Suwak, mam nadzieję że już was nie kontrolują ile kto minut w kiblu spędza i że nie musicie odrabiać przekroczonej minuty ponad czas na to przewidziany przez tych niby kierowniczków

! Odpowiedz
1 0 ~Głodny

Bobek co dzisiaj na obiad będzie ?

! Odpowiedz
0 4 ~asdsad

Właśnie dlatego są zwiazki zawodowe!

! Odpowiedz
0 7 ~GNIEWOMIR

Już widzę jak zarząd odpuszcza...

! Odpowiedz
1 17 ~RTG

HAHAHA kopani nie mozna zamknac, zwolnic pracownikow bo rzadowa a tutaj od razu 1900 osob i co nie ma palenia opon przed sejmem

! Odpowiedz
1 15 ~sosnowiczanin

A gdzie w tym wszystkim trzeci bank- Sygma?

! Odpowiedz
0 4 ~xm3

A są związki w tym Sygma ? Bo jak są to gratulacje.

! Odpowiedz
0 8 ~kakao odpowiada ~xm3

Tylko małżeńskie niestety.

! Odpowiedz
0 2 ~AntySygma

Sygma Bank był bohaterem nielichych afer związanych z wyłudzaniem pieniędzy od ofiar przestępstw. Z pracownikami Sygma, tak jak pracownikomi Amber Gold: zasługują na bruk i nie żal mi ich.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne