REKLAMA

Pracownicy Agory chcą obniżenia pensji zarządu

2021-02-09 10:19
publikacja
2021-02-09 10:19
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Podczas spotkania organizacji związkowych zrzeszonych w Agorze podniesiono postulat, aby między innym obniżono pensje zarządu spółki. Pomysł ten pojawił się już wcześniej, kiedy kierownictwo chciało oszczędzać poprzez przedłużenie działania funduszu socjalnego w ograniczonej formie. 

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, na początku tygodnia doszło do spotkania związkowców z NSZZ "Solidarność" i ZZ Inicjatywa Pracownicza. Organizacje w czasie rozmów podniosły, że pandemia pogorszyła sytuację spółki, ale oszczędność przyniosłoby obniżenie pensji zarządu. Nie jak na razie nie ma żadnych ustaleń w tej sprawie. 

Wirtualne Media podają, że prezesi mieli odpowiedzieć, że pensje ustala rada nadzorcza i to z nią powinny spotkać się związki zawodowe. W 2019 roku zarząd Agory zainkasował 4,77 mln zł. Z tej kwoty 2,84 mln to wynagrodzenie stałe, a 1,91 mln zł to część zmienna. Najwyższą pensję otrzymał Bartosz Hojka - 1,39 mln zł, a Tomasz Jagiełlo 574 tys. zł. 

Zatrudnieni podnoszą również kwestię wzrostu wynagrodzeń najgorzej zarabiających. – Nadal mamy w naszym związku osoby, które zarabiają pensję minimalną, albo w okolicach pensji minimalnej. Nawet jeśli są podwyżki w firmie, ale w tym temacie jest sporo do zrobienia – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Józefiak z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego "Inicjatywa Pracownicza".

WS

Źródło:
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kris74keh
Widać wyraźnie, ile Agora dostawała bonusów od poprzednich władz, teraz tego nie ma i powoli wyprzedają majątek, zamykają drukarnie , obcinają pensje.
jes
Bo mają być tylko jedne media wychwalające Nieinternowanego (którym rządzi były esbek - co już udowodnił IPN) i zakochane w łojcu dyrektorze.
3xx
teraz zycie plynie mlekiem i miodem u Kurskiego
anty12
Sami sobie koryta nie zabiora.
katzpodola
ta gazeta trwać będzie wiecznie jak ich nienawiść do Polski.
jarekzbyszek
A można było kłamać i drukować plakaty Duda za państwową kasę. Wystarczyłoby "Sasinów" dla zarządu, związkowców i pracowników.
grzegorzkubik
A wystarczyło nie kłamać i nie drukować plakatu Trzaskowskiego. Jednostronna gazetka traci to i pracownicy tracą a zarząd nic sobie z tego nie robi.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki