Onet: Pracownica CBA wyprowadziła z tej instytucji kilka milionów złotych

Pracownica CBA miała sukcesywnie wyprowadzać pieniądze z tej instytucji - podał w piątek Onet. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że mogła okraść CBA na blisko 5 mln zł. Kobieta została już zatrzymana i aresztowana. CBA nie potwierdziło PAP tych informacji.

(CBA)

W czwartek TVN24 podał, że szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda nagle odwołał i wysłał na emerytury dwóch kluczowych dyrektorów - szefa pionu finansów i szefa pionu bezpieczeństwa wewnętrznego. Zrobił to na miesiąc przed końcem swojej kadencji. Obaj dyrektorzy byli zaufanymi ludźmi Bejdy, a także ministrów koordynatorów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Jak powiedział portalowi TVN24 były szef CBA Paweł Wojtunik, jednoczesna dymisja kluczowych dyrektorów sugeruje, że mogło dojść do poważnych nieprawidłowości w gospodarowaniu budżetem.

Zdaniem Onetu odwołanie dwóch dyrektorów to efekt wykrycia, że jedna z pracownic CBA wyprowadzała pieniądze z funduszu operacyjnego Biura. W sumie mogło to być nawet blisko pięć mln zł. "Kiedy wyszło to na jaw, posypały się głowy. Dyrektor pionu finansów będzie prawdopodobnie odpowiadać za niedopełnienie obowiązków, a dyrektor biura wewnętrznego za to, że nie miał nad tym kontroli, do czego przecież został powołany" - powiedział informator Onetu.

W odpowiedzi na zapytanie PAP CBA przesłało komunikat. "Centralne Biuro Antykorupcyjne nie informuje o decyzjach kadrowych, podejmowanych wobec funkcjonariuszy i pracowników Biura. Nie jest prawdą, jakoby Centralne Biuro Antykorupcyjne utraciło jakiekolwiek środki finansowe"- napisał rzecznik Biura Temistokles Brodowski.

Onet podał, że dyrektorzy stracili posady w tygodniu, w którym parlamentarna komisja służb specjalnych debatowała nad budżetem dla CBA. Zastanawia się też, czy "afera pogrąży Ernesta Bejdę i nie zostanie on powołany na kolejną kadencję".

kmz/ itm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
59 77 jacyna2017

To taka historia - jedna pani drugiej pani....
A jak tam z kopertami p marszałka Grudzińskiego - ani Bankier ani 'wolne' media nie interesują się sprawami dotyczącymi reputacji 'trzeciej osoby w państwie'. Aż dziwne, a może wcale nie?

! Odpowiedz
22 15 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
32 64 siunek

jacyna2017, nie ma z nimi co gadać. dla nich wszystko, co w TVN24 to prawda, a wszystko co w TVP to kłamstwo. to tak, jak byś gadał do dewoty od rydzyka. to samo, tylko w przeciwną stronę.

! Odpowiedz
45 28 1zed2

widzisz jacyna2017, mimo nagonki CBA,TVP, prokuratury i zaangazowania troli twojego pokroju jakos do tej pory nikt nie wniosl sprawy przeciwko Grodzkiemu. Za to codziennie slyszymy o nowych wałkach pod nosem PISu albo w samym PISie. Chyba zaczyna się klarowac ten mityczny UKŁAD, co go hodowca kota śledzi od lat.

! Odpowiedz
25 0 jkl777 odpowiada siunek

N z R ci sie w nazwie POmylilo. I zapomniales jeszcze dopisac "krotki"

! Odpowiedz
20 9 chipek

PiSuarowy trollu, ile płacą za taki wPiS? Czy tylko z tego się utrzymujesz bo rozumu brak?

! Odpowiedz
73 66 pomorzaninm

maja innych ścigac a sami nie potrafią swojego doglądać ... ech.
To są własnie efektuy skutki zatrudniania "kolegów" "znajomych" "oddanych sprawie" "pseudo -konkursy" gdzie wygrywaja swoi . to sa wlasnie rządy sanacji ...to rzady Kłamczyskiego.

! Odpowiedz
27 28 grab

Brawo...najciemniej pod latarnią!

! Odpowiedz
64 43 marxs

złodziej okradł przestępców hihi

! Odpowiedz
42 36 jkl777

Duda juz wypisal uniewinnienie "IN BLANCO"... w CBA to norma.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil