Onet: Pracownica CBA wyprowadziła z tej instytucji kilka milionów złotych

Pracownica CBA miała sukcesywnie wyprowadzać pieniądze z tej instytucji - podał w piątek Onet. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że mogła okraść CBA na blisko 5 mln zł. Kobieta została już zatrzymana i aresztowana. CBA nie potwierdziło PAP tych informacji.

(CBA)

W czwartek TVN24 podał, że szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda nagle odwołał i wysłał na emerytury dwóch kluczowych dyrektorów - szefa pionu finansów i szefa pionu bezpieczeństwa wewnętrznego. Zrobił to na miesiąc przed końcem swojej kadencji. Obaj dyrektorzy byli zaufanymi ludźmi Bejdy, a także ministrów koordynatorów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Jak powiedział portalowi TVN24 były szef CBA Paweł Wojtunik, jednoczesna dymisja kluczowych dyrektorów sugeruje, że mogło dojść do poważnych nieprawidłowości w gospodarowaniu budżetem.

Zdaniem Onetu odwołanie dwóch dyrektorów to efekt wykrycia, że jedna z pracownic CBA wyprowadzała pieniądze z funduszu operacyjnego Biura. W sumie mogło to być nawet blisko pięć mln zł. "Kiedy wyszło to na jaw, posypały się głowy. Dyrektor pionu finansów będzie prawdopodobnie odpowiadać za niedopełnienie obowiązków, a dyrektor biura wewnętrznego za to, że nie miał nad tym kontroli, do czego przecież został powołany" - powiedział informator Onetu.

W odpowiedzi na zapytanie PAP CBA przesłało komunikat. "Centralne Biuro Antykorupcyjne nie informuje o decyzjach kadrowych, podejmowanych wobec funkcjonariuszy i pracowników Biura. Nie jest prawdą, jakoby Centralne Biuro Antykorupcyjne utraciło jakiekolwiek środki finansowe"- napisał rzecznik Biura Temistokles Brodowski.

Onet podał, że dyrektorzy stracili posady w tygodniu, w którym parlamentarna komisja służb specjalnych debatowała nad budżetem dla CBA. Zastanawia się też, czy "afera pogrąży Ernesta Bejdę i nie zostanie on powołany na kolejną kadencję".

kmz/ itm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 23 kapitan_izrael

Najlepsze w tym jest to, że te pieniądze wydano na spłatę długów hazardowych. Co zrobiło CBA będąc w plecy 5 baniek? Zaj..ali (przepraszam, "zabezpieczyli") te pieniądze... na koncie bukmachera. Genialne.

! Odpowiedz
68 41 anty12

Tradyzcyjnie, najwiecej kradna urzednicy. Nic w tym kraju teoretycznym nie wyglada, jak w cywilizacjach rozwinietych. W Polsce nadal jak w lesie.

! Odpowiedz
43 35 jarekzbyszek

Kto najgłośniej krzyczy; łap złodzieja? Pracownica wzięła przykład z szefów.

! Odpowiedz
5 18 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
33 30 chipek

Tow. Bejda, przeczuwając że już kres bliski zrobił przekręt i już nie będzie się domagał odprawy po wyrzuceniu go na zbity pysk! "5 melonów" to dobry start na emeryturze. Przekręt co rok a podatnik niech płaci gdyby to tylko był ten PiSuarowy śmierdziel !

! Odpowiedz
22 39 jkl777

Wreszcie ludzie wstaja z kolan i biora "swoje" "100 MLN".

! Odpowiedz
15 58 eresan

Zniknęło 5 baniek z funduszu operacyjnego i nie zauważyli wcześniej? Jakimi pieniędzmi oni się bawią?

! Odpowiedz
24 34 degrengolada

"maja innych ścigac a sami nie potrafią swojego doglądać"

przecież właśnie złapali swojego..

powiem więcej, właśnie przez takie myślenie jak Twoje sprawy są zakopywane pod dywan. Bo przecież nie można zatrzymać "swojego" co ludzie powiedzą !

a jednak Pan Jarosław Kaczyński nie przymknął oka i zachowana została sprawiedliwość. Brawo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
64 43 marxs

złodziej okradł przestępców hihi

! Odpowiedz
42 36 jkl777

Duda juz wypisal uniewinnienie "IN BLANCO"... w CBA to norma.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil