REKLAMA

Pracownica banku zatrzymana pod zarzutem okradania klientów

2019-11-20 10:45
publikacja
2019-11-20 10:45
fot. Szymon Laszewski / FORUM

Co najmniej 70 tys. zł ukradła z kont klientów pracownica jednego z banków, zatrzymana przez policjantów z Tychów. Mundurowi zaznaczają, że ostateczna kwota strat może być znacznie wyższa. Kobieta miała okradać posiadaczy rachunków od 2015 r.

Jak podał w środę zespół prasowy śląskiej policji, o tym, że w jednym z banków dochodzi do nieprawidłowości, dowiedzieli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Okazało się, że ktoś z banku dokonuje nieautoryzowanych transakcji na rachunkach klientów.

"Analiza zabezpieczonych materiałów dotyczących m.in. dokonanych transakcji pozwoliła mundurowym na zatrzymanie w ubiegłym tygodniu jednej z pracownic banku. Policjanci udowodnili 30-latce, że od 2015 roku dokonała szeregu transakcji oraz wypłat gotówki z rachunków klientów" – poinformowała tyska komenda.

Według wstępnych szacunków kobieta ukradła w ten sposób 70 tys. zł, ale śledczy zaznaczają, że ostateczna kwota może być znacznie wyższa. Podejrzana usłyszała zarzuty kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora, do czasu rozpoczęcia procesu, została objęta policyjnym dozorem.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sammler
Który to bank ma takie procedury bezpieczeństwa i audyt wewnętrzny, że nie zorientował się przez 4 lata, co jest grane?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki