Pracodawcy po stronie premiera

Pracodawcy są po stronie premiera. Podczas rozmów w Komisji Trójstronnej związkowcy nie mogą liczyć na wsparcie pracodawców. Donald Tusk bierze udział w posiedzeniu Komisji Trójstronnej. Według "Solidarności", to ostatnia szansa na spełnienie żądań związków i odwołanie strajku generalnego w kraju.

Przed spotkaniem szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Henryka Bochniarz powiedziała, że żądania związków tylko powiększą bezrobocie i pogłębią kryzys. "Będziemy dziś zdecydowanie protestować przeciwko tym propozycjom" - powiedziała szefowa Lewiatana. Dodała, że zmiany proponowane przez rząd nie satysfakcjonują w pełni pracodawców, ale żądania związków są nie do przyjęcia.

Wczoraj po posiedzeniu komitetu protestacyjnego szef "Solidarności"Piotr Duda podkreślił, że oczekuje od premiera spełnienia sześciu postulatów społeczno - gospodarczych, między innymi ograniczenia umów śmieciowych, wycofania projektu o elastycznym czasie pracy, uruchomienie prac nad ustawą o płacy minimalnej.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Pieśniewski/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil