Uwaga, klienci banków: w weekend problemy z płatnościami

Większość klientów będzie mogła w ten weekend bez przeszkód korzystać ze wszystkich usług swojego banku. Na konieczne prace serwisowe zdecydowało się jednak kilka instytucji. Wśród trudności, na które muszą się przygotować ich klienci, nie zabrakło również problemów z kartami płatniczymi.  

W ten weekend przerwy techniczne nie pozostaną bez wpływu na klientów Banku Millennium, Banku Pocztowego, BNP Paribas Bank Polska, EnveloBanku, Getin Banku, Idea Banku, Lion’s Banku, Noble Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Prace techniczne w bankach. Które z nich wyłączą swoje usługi w weekend?
Prace techniczne w bankach. Które z nich wyłączą swoje usługi w weekend? (fot. lucadp / YAY Foto)

Bank Millennium

Bank Millennium zaplanował przerwę w działaniu niektórych ze swoich usług już na początek weekendu. W sobotę (6 kwietnia) o godz. 00.01 zostaną wyłączone płatności i wypłaty zarówno kartami, jak i BLIKIEM, a także Millenet, aplikacja mobilna oraz TeleMillennium. Część z wymienionych usług zostanie przywrócona o godz. 01.20 (TeleMillennium, płatności kartami oraz wypłaty z bankomatów), natomiast pozostałe z wyżej wymienionych o godz. 02.40.

Bank Pocztowy i EnveloBank

Korzystający z usług Banku Pocztowego oraz EnveloBanku nie zalogują się do bankowości internetowej przez dwa kolejne dni weekendu. W sobotę (6 kwietnia) oraz w niedzielę (7 kwietnia) między godz. 22.00 a godz. 23.30 będą przeprowadzone prace techniczne, które mogą spowodować wystąpienie problemów z dostępem do systemu.

Na stronie internetowej EnveloBanku można znaleźć dokładną listę usług, których przerwa dotyczy. Są to przyjmowanie wniosków o otwarcie konta osobistego oraz firmowego od EnveloBanku, obsługa produktów w Call Centre, obsługa produktów w placówkach Poczty Polskiej oraz dostęp do bankowości internetowej i mobilnej.

BNP Paribas Bank Polska

Przerwę przeprowadzi również BNP Paribas. Dotknie ona jednak tylko użytkowników, którzy korzystają z usług Raiffeisen Polbanku przejętych przez bank. W niedzielę (7 kwietnia) w godzinach 07.00 – 13.00 bank będzie pracował nad usługą 3D-Secure. W podanych godzinach będzie można spotkać się z problemami z realizacją transakcji kartami w sklepach internetowych wykorzystujących autoryzację hasłem 3D-Secure.

Getin Noble Bank

Grupę pracujących nad swoimi systemami banków w ten weekend zasila również Getin Noble Bank. Prace konserwacyjne rozpoczną się już dzisiaj, w piątek (5 kwietnia) o godz. 23.30 i zakończą kolejnego dnia (6 kwietnia) o godz. 08.00. W tym czasie klienci banku będą musieli się obyć bez bankowości internetowej oraz mobilnej banku.

Idea Bank i Lion’s Bank

W piątek (5 kwietnia) zaplanowane zostały także prace modernizacyjne w Idea Banku oraz Lion’s Banku. O godz. 22.00 klienci utracą dostęp do bankowości internetowej. Możliwość logowania się na konta powinna zostać przywrócona o godz. 06.00 następnego dnia (6 kwietnia).

T-Mobile Usługi Bankowe

Niektóre funkcje bankowości internetowej wyłączy również T-Mobile Usługi Bankowe. Przeprowadzenie prac serwisowych zostało wyznaczone na godz. 23.00 – 08.00 w nocy z piątku (5 kwietnia) na sobotę (6 kwietnia).

MDe

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne