REKLAMA

Praca zdalna komplikuje Włochom przerwę obiadową

2020-09-21 06:11
publikacja
2020-09-21 06:11
fot. fizkes / Shutterstock

Połowa Włochów pracujących zdalnie przyznaje, że ma problemy z organizacją przerwy obiadowej, a posiłki są mało zróżnicowane. Pauza w domu jest mniej relaksująca niż w pracy – twierdzą. Wyniki ankiety wskazują, że praca przy komputerze zaburza porządek dnia.

Z rezultatów ankiet przeprowadzonych przez firmę badania opinii i rynku Praxidia wynika, że według połowy pytanych znacznie trudniej zjeść obiad pracując w domu niż w biurze, bo często nie można oderwać się od służbowych obowiązków i naprawdę odpocząć kilkadziesiąt minut.

39 procent osób ocenia, że więcej kłopotów sprawia im przygotowanie zrównoważonego pod względem składników, urozmaiconego obiadu.

Blisko połowa ankietowanych narzeka na brak ruchu w czasie przerwy, a jedna trzecia uważa, że w nowych warunkach pracy ma mniej czasu dla siebie.

W analizie wyników sondażu odnotowano, że w związku z nowymi potrzebami osób pracujących w domu otwierają się nowe możliwości dla tych firm cateringowych i lokali gastronomicznych, które zapewnią im dostawy atrakcyjnych, łatwych do zamówienia dań wysokiej jakości na przerwę obiadową. 55 procent uczestników ankiety deklaruje, że chce jeść tradycyjne potrawy włoskiej kuchni.

W siódmym miesiącu epidemii we Włoszech zdalnie pracują nadal tysiące osób. (PAP)

sw/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki