REKLAMA
Tour de spółki

Pozwą skarb państwa za Amber Gold

2014-09-05 02:56
publikacja
2014-09-05 02:56
fot. Bankier.pl/BS / Bankier.pl

Poszkodowani przez Amber Gold znów walczą o odszkodowanie - tym razem od skarbu państwa. Kancelaria prawna Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy przygotowuje pozew zbiorowy w tej sprawie - pisze "Puls Biznesu".

Źródło: Bankier.pl

Jak czytamy w gazecie, do 17 października zbierane będą zapisy od grupy skrzywdzonych przez piramidę finansową. W ich imieniu do sądu złożone zostanie powództwo o odszkodowanie od skarbu państwa. Celem ma być uzyskanie wyroku zasądzającego zapłatę przez państwo kwot, które poszkodowani stracili. Zdaniem kancelarii, spółka Amber Gold prowadziła działalność przestępczą, a w całej sprawie zawiniła opieszałość prokuratury.

W sprawie parabanku złożono już trzy pozwy zbiorowe, których autorem była kancelaria Chałas i Wspólnicy. Dotąd żaden nie przyniósł efektów. Do prokuratury zgłosiło się dotychczas 18 tysięcy osób poszkodowanych przez Amber Gold na około 800 milionów złotych. Syndyk masy upadłości odzyskał do tej pory około 30 milionów złotych.

Więcej w "Pulsie Biznesu".


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Puls Biznesu"/vey/kry
Źródło:IAR
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Madera
No nareszcie KTOŚ, zaczyn myśleć - tylko po wyroku proszę skontaktować się koniecznie z KOMORNIKIEM ! Bo PAŃSTWO TO NIE ŚWIĘTA KROWA, I ONO POWINNO DAWAĆ PRZYKŁAD OBYWATELOWI ! I jak słyszę takie, stękanie, że zasądzono od Państwa odszkodowanie a nie można je wyegzekwować, to dla mnie jest paranoją ! Państwo No nareszcie KTOŚ, zaczyn myśleć - tylko po wyroku proszę skontaktować się koniecznie z KOMORNIKIEM ! Bo PAŃSTWO TO NIE ŚWIĘTA KROWA, I ONO POWINNO DAWAĆ PRZYKŁAD OBYWATELOWI ! I jak słyszę takie, stękanie, że zasądzono od Państwa odszkodowanie a nie można je wyegzekwować, to dla mnie jest paranoją ! Państwo przede wszystkim musi ponosić konsekwencje swoich długów ! Albo ten co to Państwo reprezentuje ! Złe decyzje, dobra odpowiedzialność !!!
~szefuf
A czemu państwo ma cokolwiek oddawać tym ludziom? W 2008 ktoś mi ukradł radio z auta, może niech mi też skarb państwa odda za to pieniądze? Przecież mnie w porę nie ostrzegli, żeby na Żwirki i Wigury nie parkować.
~szefuf
Jasne, przycwaniakowali jak naród zarabiał 4% na lokatach oni chcieli 10, dostali po dupie a teraz my im mamy oddać? A jakby Amber nie było ściemą, to oni pewnie podzieliliby się z nami zyskiem?
~dex
czyli reasumujac w polsce mozna zrobic tak: okradasz ludzi na kilkaset milionow panstwo za to zaplaci winni na 5 lat ( bo jak ukradniesz bulke ze sklepu tez grozi ci paka a i oddac musisz rownowartosc z odsetkami) i po wyjsciu zakopana kasa da im wspaniala przyszlosc, chcesz kogos zabic rozjedz go autem dostaniesz 5 lat bo za zabujstwo czyli reasumujac w polsce mozna zrobic tak: okradasz ludzi na kilkaset milionow panstwo za to zaplaci winni na 5 lat ( bo jak ukradniesz bulke ze sklepu tez grozi ci paka a i oddac musisz rownowartosc z odsetkami) i po wyjsciu zakopana kasa da im wspaniala przyszlosc, chcesz kogos zabic rozjedz go autem dostaniesz 5 lat bo za zabujstwo 25 lat. zawsze mozna wybrac narzedzia do osiagniecia tego samego celu a o ile mniej "kosztow wlasnych"
~DKJ
BLUHAHAHAHA narzneli ich na Amer teraz narzna ich prawnicy a narod dalej tepy i wierzy w Tuskolandie a Tusk spierd@l@ z kraju. Ciemny narod

Powiązane: Amber Gold

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki