Poznaj tajniki „Bezpiecznego kredytu 2 procent” – zapisz się na webinar

Michał Kisiel2023-09-24 10:00analityk Bankier.pl
publikacja
2023-09-24 10:00

Kredyt hipoteczny z dofinansowaniem to opcja, która przebija atrakcyjnością wszystkie pozostałe formy pożyczania. Towarzyszą jej jednak warunki wstępne, kruczki, haczyki. Doświadczeni praktycy, Krzysztof Bontal i Łukasz Sroczyński, odpowiedzą na pytania trapiące zainteresowanych „Bezpiecznym kredytem 2 proc.” podczas webinaru 4 października.

Poznaj tajniki „Bezpiecznego kredytu 2 procent” – zapisz się na webinar
Poznaj tajniki „Bezpiecznego kredytu 2 procent” – zapisz się na webinar
/ Bankier.pl

W ostatnich dekadach przedstawiano już kilka programów wsparcia skierowanych do kupujących nieruchomości na kredyt. Żaden z nich nie był jednak tak skomplikowany jak „Bezpieczny kredyt 2 procent”. Zawiłości biorą się z kilku źródeł. Po pierwsze, sama ustawa nie należy do prostych, kredytowi poświęcono kilka stron aktu. Co za tym idzie, wymaga ona czasem interpretacji pod kątem szczególnych przypadków.

Po drugie, banki różnią się od siebie podejściem do szczegółów, np. typów kredytowanych transakcji czy wymagań wstępnych. W praktyce trudno mówić o standardowym produkcie „BK2” – każdy kredytodawca ma nieco inną optykę i procesy. Po trzecie, banki różnią się także proponowanymi warunkami – oprocentowaniem, dodatkowymi kosztami, zakresem sprzedaży krzyżowej.

Nic zatem dziwnego, że zainteresowani kredytami z dopłatami do rat mają mnóstwo wątpliwości. Każdy potencjalny kredytobiorca ma swoją historię, potrzeby, specyficzne okoliczności, obawy.

„Bezpieczny kredyt 2 procent” – wszystko, o co boisz się zapytać

Podczas bezpłatnego webinaru 4 października o godzinie 14.00 weźmiemy pod lupę zawiłości „Bezpiecznego kredytu 2 procent”. Pierwszy kwartał programu ocenią eksperci finansowi – Łukasz Sroczyński i Krzysztof Bontal. Goście skoncentrują się na wyjaśnieniu kruczków i haczyków związanych z kredytem z dopłatami. Podczas wydarzenia można będzie zadawać pytania, a zainteresowanych Czytelników zapraszamy także do zadawania ich przed wydarzeniem. Na dole strony znajdziecie odpowiedni formularz.

Nasi goście są rynkowymi praktykami, opowiedzą zatem także, na podstawie najświeższych doświadczeń, jakie elementy procedury stwarzają najwięcej problemów, ile czeka się na decyzję kredytową i wypłatę środków.

Spotkanie poprowadzi Michał Kisiel, analityk Bankier.pl, który moderować będzie także sesję pytań i odpowiedzi. Webinar jest częścią Dnia Mieszkaniowego Bankier.pl.

Jak zapisać się na webinar?

Wirtualne spotkanie odbędzie się w środę 4 października 2023 r. o godzinie 14:00 (każdy zapisany Użytkownik otrzyma dostęp do nagrań po webinarach). Udział w wydarzeniu wymaga bezpłatnej rejestracji za pomocą formularza umieszczonego poniżej. Wszelkie informacje organizacyjne zostaną przekazane uczestnikom po dokonaniu rejestracji.

Tego samego dnia odbędzie się również drugi webinar, na który zapraszamy zainteresowanych komercyjnymi kredytami hipotecznymi i spłacających już zobowiązanie. Zajmiemy się na nim sposobami na ograniczenie kosztów finansowania. Więcej o tym wydarzaniu przeczytasz tutaj.

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje, jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
jas2
Wszystko jest dokładnie opisane w ustawie. Dostępna na sejm.gov.pl.
ifeelveryblah
Co będą tam mówić, jak wziąć zbyt drogi kredyt na przewartościowanego nierucha? :D
velazquez
Chyba „coś nie pykło” z tym programem i to pomimo takiej aktywności w mediach. Na webinarze poznacie „tajniki”, a poniżej w moim komentarzu statystyki XD

W 2 i pół miesiąca podpisano nieco ponad 7,5 tysiąca umów w ramach wspomnianego programu. Dla porządku dodam, że w całym 2021 roku podpisano ich ponad 250 tys.
Od stycznia
Chyba „coś nie pykło” z tym programem i to pomimo takiej aktywności w mediach. Na webinarze poznacie „tajniki”, a poniżej w moim komentarzu statystyki XD

W 2 i pół miesiąca podpisano nieco ponad 7,5 tysiąca umów w ramach wspomnianego programu. Dla porządku dodam, że w całym 2021 roku podpisano ich ponad 250 tys.
Od stycznia do lipca 2023 roku włącznie udzielono ok. 66 tys. wszystkich kredytów mieszkaniowych.

Dodatkowo, rzut okiem na dane GUS:
W 2021 i 2022 roku rozpoczęto odpowiednio budowę: 277 tys. i 200 tys. lokali mieszkalnych. W okresie styczeń-lipiec 2023 ok. 102 tys.

Ponadto w okresie styczeń-lipiec oddano do użytkowania następującą liczbę mieszkań:
2021: 124,4 tys. (w całym roku 234,7 tys.)
2022: 126,6 tys. (w całym roku 238,5 tys.)
2023: 126,7 tys.

Także spokojnie, mieszkań nie braknie, pod wpływem tego „boomu” związanego z programem „BK2%” A.K.A. „BK RRSO ~5%”, zwłaszcza, że jest jeszcze rynek wtórny.

XD
mk666
oj cieniutko skoro na webinary zapraszają....

Powiązane: Bezpieczny kredyt 2 proc.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki