REKLAMA

Pożar w rosyjskiej fabryce produkującej silniki do rakiet międzykontynentalnych

2023-03-23 15:34
publikacja
2023-03-23 15:34

W środę doszło do pożaru w Zakładach Produkcji Silników w Jarosławiu w Rosji; w tej fabryce wytwarzane są m.in. silniki do międzykontynentalnych pocisków balistycznych Topol-M, zdolnych do przenoszenia głowic jądrowych - powiadomił ukraiński portal focus.ua za rosyjskimi mediami i służbami ratunkowymi.

Pożar w rosyjskiej fabryce produkującej silniki do rakiet międzykontynentalnych
Pożar w rosyjskiej fabryce produkującej silniki do rakiet międzykontynentalnych
/ You Tube

Na terenie zakładów miał nastąpić wybuch. Płonął tam też zbiornik z olejem transformatorowym, nad fabryką widoczne były kłęby czarnego dymu. Z miejsca zdarzenia uratowano siedem osób, ewakuowano też 218 pracowników przedsiębiorstwa. Według wstępnych doniesień nikt nie został ranny - podał serwis, przytaczając komunikat rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Oprócz silników do rakiet Topol-M, w Jarosławiu produkowane są także m.in. silniki do wojskowych opancerzonych samochodów terenowych Tigr - poinformował focus.ua.

W ostatnich miesiącach, podczas inwazji Kremla na Ukrainę, niemal co kilka dni napływają doniesienia o pożarach, które wybuchają na terytorium całej Rosji i na terenach Ukrainy kontrolowanych przez najeźdźców. Płoną zarówno obiekty wojskowe, m.in. koszary i komendy uzupełnień, jak też magazyny paliw, obiekty komercyjne i przemysłowe.

W ciągu ostatnich kilkunastu tygodni informowano o dużych pożarach m.in. w centrum handlowym w podmoskiewskich Chimkach, rafinerii w Angarsku na Syberii, zakładzie produkującym sprzęt rolniczy w Petersburgu, magazynie ropy naftowej w Borisowce w obwodzie biełgorodzkim, niedaleko granicy z Ukrainą, a także siedzibie regionalnych służb granicznych Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w Rostowie nad Donem. (PAP)

szm/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (3)

dodaj komentarz
polonu
rząd w Ukrainie agenci CIA, będą wiać albo wisieć . sami Ukraińcy zrobią z nimi porządek . To nie jest rząd społeczeństwa Ukraińskiego , to widać na każdym kroku , jeszcze dawać się mordować , niech sobie popatrzą na Francję za co walczą .nawet ich ziemia jest przejęta przez zachodnie firmy , tam nawet prywatnego rolnictwa nie ma rząd w Ukrainie agenci CIA, będą wiać albo wisieć . sami Ukraińcy zrobią z nimi porządek . To nie jest rząd społeczeństwa Ukraińskiego , to widać na każdym kroku , jeszcze dawać się mordować , niech sobie popatrzą na Francję za co walczą .nawet ich ziemia jest przejęta przez zachodnie firmy , tam nawet prywatnego rolnictwa nie ma , a teraz za surowce chcą się zabrać , Putin im da surowce poczekajcie . syn Bidena jeszcze przed 2014 rokiem , robił porządek na Krymie z ropą naftową i gazem . Ukraina bogaty kraj ,biednych i głupich ludzi , wykorzystywanych przez cwaniaków z brodami , ale będą wiać albo zginą Po Rosji Ukraina ma największe zasoby surowcowe w Europie , najbogatsza republika dawnego ZSRR i co zrobili . Ale to się odmieni , tam Chiny wchodzą z kapitałem i gospodarką już uzgodnione ,
Raffmo
Co za wspaniała wiadomość. Otworzę sobie dobre kraftowe piwko z radości.

Bić moskali !
dididif
a wszystko dla przyjemności zbrodniarza wojennego z łubianki.

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki