Powstanie przewodnik po stacjach benzynowych Warmii i Mazur

4.5.Olsztyn (PAP) - Warmińsko-mazurski sanepid rozpoczyna kontrole barów i toalet na wybranych 200 stacjach paliw przy trasach prowadzących do miejscowości turystycznych. Na podstawie wyników powstanie przewodnik po stacjach paliw przyjaznych podróżującym - powiedziała PAP rzeczniczka sanepidu Elżbieta Łabaj.

Kontrolerzy wcześniej wysłali do szefów stacji benzynowych ankiety, w których szczegółowo pytają o warunki sanitarne i wyposażenie. W ankiecie znajdują się pytania m.in. o natryski, sanitariaty dla niepełnosprawnych, o pomieszczenia gastronomiczne i noclegowe, sklepy, automaty z żywnością i napojami.

Właściciele stacji pytani są także o to czy na terenie obiektu znajduje się zlewnia ścieków z autokarów, czy jest myjnia samochodowa, odkurzacze i urządzenia do prania tapicerki.

Podczas kontroli na miejscu pracownicy sanepidu będą weryfikować odpowiedzi.

Na podstawie wyników urząd marszałkowski w Olsztynie ma wydać 5 tysięcy egzemplarzy przewodników, w których opisane zostaną stacje benzynowe. Przewodniki od połowy lipca będą rozprowadzane bezpłatnie w punktach informacji turystycznej. (PAP)

ali/ krf/ jra/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil