Powstało nowe miejsce coworkingu w Warszawie

Pracujesz w domu, ale przeszkadzają Ci sąsiedzi, rozprasza telewizor lub domowe obowiązki? Możesz wynająć sobie biurko w miejscu, gdzie spotkasz innych freelancerów, a dodatkowo pracować spokojnie w inspirującej atmosferze i ciekawym miejscu. Nie sam. Na tym polega coworking. W Warszawie powstało nowe miejsce dla wolnych strzelców: Centrum Cybernetyki na Cybernetyki 2.

Wolni strzelcy pracują  najczęściej w kawiarniach, kluboksięgarniach, wszędzie gdzie jest Internet i można wygodnie usiąść z laptopem. Często miejscem pracy jest dom. Jednak takie warunki nie zawsze sprzyjają wydajnej pracy - czasami w kawiarni jest za głośno i nie można się skupić lub prowadzić dyskusji, a w domu ciągle cos rozprasza lub wzywają obowiązki.

„Wolne zawody stają się coraz bardziej popularne. Coraz częściej kontakt z pracodawcą czy klientem można ograniczyć do rzadkich spotkań i kontaktów za pomocą poczty elektronicznej, skype’a, gadu-gadu” – wyjaśnia genezę powstania oferty coworkingowej na Cybernetyki właścicielka miejsca Małgorzata Błaszkowska. –  

Praca w towarzystwie innych wolnych strzelców rodzi też potencjał wymiany kontaktów i doświadczeń, kreowania twórczej atmosfery i często również nowych pomysłów.  

„Sporo podróżuję i natknęłam się zagranicą na miejsca, przestrzenie zaadoptowane przez freelancerów do wspólnej pracy. Centrum Cybernetyki, które stworzyliśmy adaptując w nowoczesny sposób przestrzeń magazynu świetnie się w ten nurt wpisuje”.  

Centrum Cybernetyki ma ponad 450 metrów kwadratowych. Wnętrze łączy funkcjonalność biura i wygodnego miejsca pracy z designerskim wystrojem. Na pracownię  dla freelancerów przygotowano 100-metrową powierzchnię: drewniane biurka, industrialne regały, wygodna strefa z kanapami, pufami i leżankami do wypoczynku. Dodatkowo na miejscu dostępna jest sala konferencyjna oraz kawiarnia, w której można prowadzić mniej formalne rozmowy.

Centrum działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 17. Miesięczny nielimitowany czasowo dostęp dla jednego uczestnika w ramach abonamentu wynosi 450zł. Oferty dla osób chcących korzystać z coworkingu w innym zakresie są przygotowywane indywidualnie. Aktualna oferta jest przewidziana dla kilkunastu freelancerów.

W Centrum Cybernetyki poza strefą dla ‘coworkerów’ znajdują się  showroom nowej polskiej marki odzieżowej 2B i dwie pracownie –  architektów i projektantki mody, Moniki Jakubiak. W weekendy organizatorzy planują kameralne imprezy i wydarzenia kulturalne: warsztaty twórcze, spotkania z twórcami i animatorami kultury, wystawy.


/ Samantha Joe Group
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne