Powrót notowań polskiego złotego do spadków

Okolice 93 pkt. okazały się skutecznym technicznym oporem na wykresie indeksu BOSSAPLN. Notowania indeksu, po środowej dynamicznej zwyżce, wczoraj poruszały się przez większość czasu w okolicach środowego zamknięcia, jednak już pod większą presją podaży - i dzisiaj kontynuują delikatny zjazd w dół.

Zgodnie z oczekiwaniami, wartość polskiej waluty wczoraj była w dużej mierze uzależniona od sytuacji na rynkach światowych. Eurodolar radził sobie relatywnie słabo, co po części było wynikiem odreagowania po środowych wzrostach, a także zaprezentowanego wczoraj ostrożnego stanowiska Europejskiego Banku Centralnego w sprawie ewentualnego zacieśniania polityki monetarnej w strefie euro. Protokół z posiedzenia ECB w zasadzie nie wniósł nic nowego, co okazało się niekorzystne dla wspólnej waluty.

Tę kwestię odzwierciedliły ostatnio wartości kursów EUR/PLN i USD/PLN. Wartość euro względem rodzimej waluty wczoraj utrzymywała się w relatywnie wąskiej konsolidacji w okolicach poziomu 4,26. Z kolei USD nieco się wobec PLN umocnił, przez co kurs USD/PLN zakończył sesję w rejonie 3,6350.

Pierwsze godziny dzisiejszej sesji w Europie prawdopodobnie będą spokojne na rynku polskiego złotego. Kalendarz danych makro, zarówno w samej Polsce, jak i za granicą, przez kolejne kilka godzin zawiera zaledwie pojedyncze dane, które raczej nie przełożą się istotnie na nastroje inwestorów (Wskaźnik Dobrobytu wg BIEC o 9:00, bilans płatniczy w strefie euro o 10:00). Niemniej, popołudnie powinno przynieść więcej zmienności na rynkach walutowych, chociażby ze względu na publikację istotnych danych makro. W Polsce o 14:00 opublikowane zostaną informacje dotyczące produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, które mogą realnie przełożyć się na notowania polskiego złotego.

Dorota Sierakowska

Analityk

Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego
kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.

Specyfikacja i skład publikowanych instrumentów, w tym indeksów walutowych jest dostępna na stronie:

http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=981#demo

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
USD/PLN -0,50% 3,5761
2017-11-17 22:59:00
EUR/PLN -0,18% 4,2294
2017-11-17 22:59:00
EUR/USD 0,14% 1,1787
2017-11-17 22:59:00
CHF/PLN 0,17% 3,6268
2017-11-17 22:59:00

Porównywarka kantorów internetowych

za

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl