Hiszpania. Czwarta ofiara śmiertelna powodzi, 3 500 ewakuowanych

Już cztery osoby zginęły z powodu powodzi, która nawiedziła wschodnią i południową Hiszpanię. Do godzin popołudniowych w piątek w związku z żywiołem ewakuowano ponad 3 500 ludzi.

(fot. ADRIAN SORIANO / Reuters)

Jak poinformowało MSW, w okolicach miejscowości Jamula w prowincji Grenada na południu Hiszpanii odnaleziono zwłoki 36-letniego mężczyzny, którego pojazd został porwany przez wezbraną wodę; mężczyzna był poszukiwany od piątkowego poranka.

Szef MSW Fernando Grande-Marlaska powiedział, że wszystkie cztery ofiary zginęły wewnątrz zatopionych samochodów.

Wcześniej obrona cywilna informowała o rodzeństwie, 61-letnim Hiszpanie z miejscowości Caudete i jego o 10 lat młodszej siostrze, którzy w czwartek zginęli w zalanym wodą aucie. Z kolei w piątek rano śmierć w wypełnionym wodą tunelu w Almerii poniósł Afrykańczyk kierujący pojazdem osobowym.

Minister Grande-Marlaska stwierdził, że liczba ewakuowanych może wzrosnąć w najbliższych godzinach wraz z trwającymi opadami ulewnych deszczów.

Szef MSW wyjaśnił, że najbardziej dotknięte powodzią są wspólnoty autonomiczne Walencji oraz Murcji, gdzie z powodu podtopień nieprzejezdnych jest prawie 100 dróg krajowych. Wraz z przesuwaniem się opadów w kierunku zachodnim liczne podtopienia wystąpiły po południu również we wspólnotach autonomicznych Kastylii-La Manchy oraz Andaluzji.

W piątek po południu zalanych wodą było kilkanaście linii kolejowych na wschodzie kraju, m.in. tras łączących Walencję z Alicante, a także połączenie kolejowe między Murcją i Albacete.

Od północy w piątek w niektórych gminach wspólnoty autonomicznej Walencji i Murcji spadła rekordowa ilość deszczu, przekraczająca 400 litrów na metr kwadratowy.

Marcin Zatyka

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil