REKLAMA

"Powitanie z bronią" strzałem w dziesiątkę. Pracownicy Poczty Polskiej zainteresowani programem

2022-08-08 16:05
publikacja
2022-08-08 16:05
"Powitanie z bronią" strzałem w dziesiątkę. Pracownicy Poczty Polskiej zainteresowani programem
"Powitanie z bronią" strzałem w dziesiątkę. Pracownicy Poczty Polskiej zainteresowani programem
fot. Prath / / Shutterstock

Poczta Polska uruchomiła w lipcu br. program dobrowolnych szkoleń strzeleckich dla swoich pracowników pt. „Powitanie z bronią”. Pracownicy poczty wysłali ponad 1000 zgłoszeń. Będą zdobywać umiejętności posługiwania się bronią - poinformowała w poniedziałek Poczta Polska.

Poczta Polska poinformowała w poniedziałek, że uruchomiła w lipcu br. program dobrowolnych szkoleń strzeleckich dla swoich pracowników pt. "Powitanie z bronią".

Zaznaczono, że w kilku pierwszych dniach trwania akcji, "pracownicy poczty wysłali ponad 1000 zgłoszeń i tym samym wyczerpali pulę miejsc przewidzianą na I edycję +Powitania z bronią+" - podkreślono w komunikacie.

Poczta Polska wyjaśniła, że akcja "Powitanie z bronią" skierowana jest do pocztowców, którzy chcieliby zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie posługiwania się bronią.

"Uczestniczyć w programie mogą wszyscy zatrudnieni w Poczcie – od listonoszy, po przedstawicieli obsługi klienta czy administracji, z wyłączeniem pracowników ochrony oraz tych, którzy już mają pozwolenia na broń, są członkami klubów strzeleckich lub mają doświadczenie strzeleckie. Pocztowcy mogli dołączyć do programu od 11 lipca br. W I edycji szkolenia weźmie udział 1000 pracowników" - zaznaczono.

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

"Ogromne zainteresowanie programem +Powitania z bronią+ wśród pracowników poczty dowodzi, jak potrzebne są tego typu inicjatywy. Jesteśmy firmą, która odgrywa istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, dlatego chcemy, aby pocztowcy byli gotowi stawić czoła różnym sytuacjom kryzysowym. Stąd też szereg inicjatyw, jakie podejmujemy w tym zakresie oraz nasze partnerstwo z Wojskami Obrony Terytorialnej" – podkreślił prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Dodano, że w ramach "Powitania z bronią" chętni pocztowcy odbędą zajęcia teoretyczne i praktyczne w łącznym wymiarze czterech godzin. Szkolenia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Uczestnicy szkoleń zapoznają się m.in. z zasadami bezpieczeństwa posługiwania się bronią oraz spróbują własnych sił na strzelnicy - wskazano.

"Nasz nowy program +Powitanie z bronią+ to nie tylko szansa na zapoznanie się z podstawową wiedzą o środkach obrony osobistej i zasadami posługiwania się bronią. Wspólne szkolenie stwarza także możliwość spotkania się z innymi pocztowcami, integrując lokalne środowisko pracowników" – zauważył dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej Marek Makuch.

Dodano, że z uwagi na ogromne zainteresowanie programem oraz liczbę zgłoszeń, przekraczającą dostępne miejsca, Poczta nie wyklucza uruchomienia drugiej edycji inicjatywy.

Zwrócono uwagę, że Poczta Polska promuje działania proobronne także przez współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej. W maju br. spółka wprowadziła program "Ramię w Ramię z WOT", którego celem jest aktywizacja pracowników do wstąpienia w szeregi "Terytorialsów", a także kształtowanie i promowanie postaw patriotyczno - obywatelskich.

"Poczta Polska, jako jedyny operator pocztowy o statusie przedsiębiorcy o szczególnym znaczeniu gospodarczo - obronnym oraz operator wyznaczony realizuje m.in. zadania w zakresie współdziałania z Wojskową Pocztą Polową. Spółka bierze także udział w mobilizacyjnym rozwinięciu Sił Zbrojnych RP. Jako jedna z kluczowych strategiczna instytucja państwa, w czasie wojny czy poważnego kryzysu Poczta Polska podlega militaryzacji" - przypomniano w komunikacie.

autor: Anna Bytniewska

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (25)

dodaj komentarz
jarunia
bronić będą poczty jak w Gdańsku w 1939, jaszczura ani Qutusk się nie prześliźnie
baibina
No niestety ten rząd mentalnie tkwi jeszcze w 20 leciu miedzywojennym i żyje jakimis bajkami o miedzymorzu, obronie poczty gdańskiej i Powstaniu Warszawskim. Ja nie wiem czy oni w ogole wiedzą że II wojna Światowa się już skonczyła ? Zaraz chłopów w kosy zbroić beda i odziały kosynierów szykować XD
jaszczura
strzelnica+ klęcznik+ psychiatryk+
aszkenazyjski
Strzelnicach + Klęcznik + Psychiatryk - ukraińskie trolle.
baibina
To do kogo oni strzelać będą? do konkurencji z InPostu? XD to jest ten pomysł na uzdrowienie poczty polskiej? będą premie rozdawac za rozwalenie kurera z DPD? XD Co dalej? może kurs pirotechniki? XD

ALE JAJA! XD
aszkenazyjski
Nie będą strzelać do nikogo, chyba , ze w zagrożeniu .I tak ma być.
zoomek
UB nigdy nie chciała aby obywatel mógł się przed nią bronić.
Raffmo
podobnie jak ruSSka trollownia pisząca niżej
baibina
Kto tam myslisz bedzie wiedzial kto UB a kto Poczta Polska będzie ^^ Listonosze z bronią no nie mogę! Nasza rzeczywistośc przebija głupawe komedie typu Alo Alo - tam nawet listonosz był nieuzbrojony! A nasi juz nie tylko list i karte wyborczą dostarczą ale jak trzeba będzie to jak wsciegłego psa zastrzelą! XDDD

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki