REKLAMA

Posłowie za 3-metrowym ogrodzeniem. Są trzy oferty na budowę bramy do Sejmu

2020-12-03 12:04
publikacja
2020-12-03 12:04
fot. Jerzy Dudek / FORUM

W przetargu na budowę bramy wjazdowej do Sejmu od strony ul. Górnośląskiej wpłynęły trzy oferty, najtańsza opiewa na sumę 675 tys. zł brutto, a najdroższa oferta została wyceniona na prawie 1,5 mln zł brutto. Kancelaria Sejmu na inwestycję chce przeznaczyć ponad 750 tys. zł netto.

Termin na składanie ofert w postępowaniu ogłoszonym przez Kancelarię Sejmu upłynął w środę, w czwartek na stronie internetowej Kancelarii zamieszczono informację o złożonych ofertach.

Trzy firmy chcą wybudować nową bramę wjazdową na teren Sejmu. Najtańszą ofertę złożyła firma WIBAR-Instalacje, która za swoje usługi oczekuje 675 tys. zł brutto; konsorcjum firm BRAMAR i EFEKT-METAL wyceniło swoją pracę na 1 mln 127 tys. 910 zł brutto. Najdroższą ofertę przedstawiła firma Modanta - 1 mln 476 tys. zł brutto.

Dwie ostatnie firmy deklarują wydłużenie okresu gwarancji o 36 miesięcy, czyli w sumie do 72 miesięcy, a także deklarują skrócenie terminu realizacji inwestycji o 4 tygodnie. Najtańszy oferent nie deklaruje spełnienia tych dodatkowych warunków.

Kancelaria Sejmu na sfinansowanie budowy nowej bramy zamierza przeznaczyć 754 tys. 126 zł netto plus VAT. A termin wykonania zamówienia wynosi nie więcej niż 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

W dokumentacji przetargowej określono, że dwuskrzydłowa brama ma mieć 3 m wysokości i 8,2 m szerokości. Obok zaplanowano dwie furtki, też wysokie na 3 m, a szerokie na 1,36 m.

Centrum Informacyjne Sejmu podkreśla, że każdego roku realizowane są różne projekty mające utrzymać na możliwe najwyższym poziomie bezpieczeństwo na terenie Sejmu i taką inwestycją ma być brama wjazdowa od ul. Górnośląskiej. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zenonn
Tam powinien być solidny mur, jak mur berliński, גדר ההפרדה lub חומת ההפרדה z gniazdami karabinów maszynowych, by żaden się nie wymknął.
bober87
Półotra bańki za prawie 11mb ogrodzenia, to daje 140 000pln za mb. A ja u siebie płacąc w tym roku 800zł/mb, wysokiego na dwa metry myślałem, że przepłacam. Fajnie się wydaje nie swoje.
pstrzezek
A będzie przetarg na fosę i krokodyle + most zwodzony? Bo te 3 metry płotu to na długo wam nie wystarczą
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki