Poskromienie Falenty

Obrońcy biznesmena będą wstrzymywać jego ekstradycję do kraju do czasu rozpoznania kasacji od skazującego wyroku - czytamy we wtorek w "Rzeczpospolitej".

(fot. MAREK WISNIEWSKI / FORUM)

Marek Falenta, którego w piątek zatrzymano w rejonie Walencji, gdzie się ukrywał, przebywa obecnie w areszcie ekstradycyjnym. Według informacji "Rz" hiszpański sąd już w przyszłym tygodniu może się zająć wnioskiem strony polskiej o jego wydanie - podaje gazeta.

"Zapowiada się na zaciętą batalię, bo - jak twierdzi nasze źródło +Falenta jest w fatalnej kondycji psychicznej+, a jego obrońcy już opracowują strategię, jak zablokować przekazanie biznesmena do kraju" - czytamy w artykule.

W rozmowie z "Rz" mec. Marek Małecki, obrońca Falenty, przyznaje, że zamierza wykorzystać wszystkie możliwe procedury procesowe, aby do momentu rozpoznania kasacji od wyroku skazującego jego klient nie przebywał w polskim zakładzie karnym.

Gazeta przypomina, że skargę kasacyjną od wyroku adwokat Falenty złożył 29 sierpnia 2018 r. w Sądzie Najwyższym. Nie ma jeszcze terminu jej rozpoznania. "Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że akta z SN wypożyczyła prokuratura" - twierdzi dziennik.

Według "Rzeczpospolitej" Falenta nie chce trafić do polskiego więzienia z obawy o życie, co potwierdza mec. Małecki. Jak podkreślił, nie może zdradzać szczegółów, ale zarówno Falenta, jak również jego obrońcy, otrzymali informacje, iż w polskim zakładzie karnym grozi mu realne niebezpieczeństwo.

Jak podaje dziennik, razem z Falentą w hiszpańskim apartamencie była jego prawniczka i życiowa partnerka. "Kobieta nie została zatrzymana - wykorzystała przepis w prawie, który mówi, że nie ponosi się kary za ukrywanie osoby najbliższej. Jednak ta deklaracja będzie przez nas sprawdzana - zaznacza Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. W praktyce śledczy będą więc ustalać, od kiedy kobieta np. pozostaje z nim we wspólnym gospodarstwie" - czytamy.(PAP)

autor: Jakub Stasiak

kub/ mkr/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 12 ajwaj

Pan Falenta jest kolejna ofiara zdrajców Magdalenki i Okr. Stola

Jesli cós na nasze uklady zrobisz, jest zalatwiony. Bo u nas PISPOSLDNKWDPZPRZSL itd. "my ich nie ruszamy, a oni nas tez ruszac nie beda".

! Odpowiedz
5 24 andregru

Czy Falenta skorzystał w jakiś sposób na pokazaniu Polakom kto nimi rządzi ? Może ten wyrok ma pokazać innym którzy by chcieli ujawnić prawdziwą twarz Polskiej polityki jakie są tego skutki ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne