REKLAMA

Poseł Suchoń dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni

2021-04-20 11:02
publikacja
2021-04-20 11:02
Poseł Suchoń dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni
Poseł Suchoń dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni
fot. Krystian Maj / / Forum

Do partii Polska 2050 Szymona Hołowni dołączyły nowe osoby: dotychczasowy poseł KO Mirosław Suchoń, samorządowiec, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz warszawska aktywistka, wcześniej członek stowarzyszenia Polska 2050 Wanda Brociek.

Hołownia informując o dołączeniu do jego partii nowych osób podkreślał na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie, że z nimi na pokładzie zamierza doprowadzić do realizacji swoich celów, "do zmiany jakości polskiej polityki" i zamierza pokazać, że "nowa jakość w tej polityce naprawdę jest możliwa".

Podkreślał, że są to ludzie z doświadczeniem. "To ludzie, którzy już tej polityki samorządowej, czy sejmowej, czy obywatelskiej liznęli. Takich ludzi potrzebujemy na naszym pokładzie, bo tacy ludzie, też są w stanie realnie pokazywać całemu ruchowi na czym polega polityczna sprawczość" - powiedział Hołownia.

Koło sejmowe Polski 2050 zostało zarejestrowane w lutym, później przekształcono je w koło parlamentarne. Jego przewodniczącą jest była posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek, a w skład koła wchodzą także byłe posłanki KO Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska oraz senator Jacek Bury. W marcu do koła dołączył były poseł KO Tomasz Zimoch.

W kwietniu sąd zarejestrował partię Polska 2050 Szymona Hołowni. PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki