REKLAMA

Poseł Sterczewski chce poddać się karze. Wcześniej nie pozwolił na badanie alkomatem

2022-06-29 08:14, akt.2022-06-29 10:55
publikacja
2022-06-29 08:14
aktualizacja
2022-06-29 10:55
Poseł Sterczewski chce poddać się karze. Wcześniej nie pozwolił na badanie alkomatem
Poseł Sterczewski chce poddać się karze. Wcześniej nie pozwolił na badanie alkomatem
fot. MARCIN BANASZKIEWICZ / / FotoNews

Poseł Franciszek Sterczewski (KO) podczas kontroli policyjnej w Poznaniu zasłonił się immunitetem i nie pozwolił na badanie alkomatem. Teraz zdecydował się przeprosić, chce dobrowolnego uchylenia immunitetu, by móc ponieść karę. Zadeklarował także, że zrezygnuje z zasiadania w Parlamentarnym Zespole ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wobec posła jadącego rowerem ulicą Głogowską w Poznaniu policjanci interweniowali w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjanci wyczuli od rowerzysty woń alkoholu i chcieli przebadać go alkomatem. "Mężczyzna wówczas okazał legitymację poselską, odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, powołując się na immunitet" - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Na nagraniach pokazujących przebieg interwencji policji widać, że rowerzystą jest poseł KO. Mundurowi wyjaśniali mu, że zatrzymują go do kontroli z powodu stanu technicznego roweru. Sterczewski nie włączył tylnego światła, a w przednim - jak powiedział - wyładowała mu się "bateryjka".

Po tym, jak policjanci chcieli przebadać parlamentarzystę alkomatem, powiedział on: "Ja dziękuję", a następnie pokazał legitymację poselską. Po wymianie zdań z posłem jeden z policjantów zwrócił się do drugiego, aby zapisał w notatce, że od posła "jest wyczuwalna bardzo silna woń alkoholu". Sterczewski w czasie interwencji został zapytany, czy spożywał alkohol, jednak na filmie nie słychać wyraźnie jego odpowiedzi.

"W związku z zachowaniem Posła Franka Sterczewskiego, jako przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zwróciłam się do Posła z oczekiwaniem rezygnacji z zasiadania w Zespole. Poseł Sterczewski zadeklarował taką rezygnację" - napisała na Twitterze Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Poseł Franciszek Sterczewski (KO) poinformował we wtorek, że chce m.in. dobrowolnego uchylenia immunitetu i pociągnięcia do odpowiedzialności.

Zgodnie z nowym taryfikatorem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych, a po spożyciu mniejszej ilości alkoholu (0,2-0,5 promila) - w wysokości 1000 złotych.

Tusk do Sterczewskiego: komunikacja zbiorowa to nasza przyszłość, tego się, Franek, trzymamy

Tramwaj, pociąg, autobus; komunikacja zbiorowa to nasza przyszłość i tego się, Franek, trzymamy - napisał w środę szef PO Donald Tusk, nawiązując do doniesień, że poseł KO Franciszek Sterczewski jechał rowerem po spożyciu alkoholu.

(PAP)

autorki: Luiza Łuniewska, Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

lui/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
a29
Gdyby był posłem PiSu to tematu by nie było. Bandyci w mundurach odprowadziliby go do domu.
samsza
w 2013 roku możliwe

https://www.fakt.pl/polityka/ewa-wanat-jechala-po-pijaku-i-nie-zostanie-ukarana/f6ge7wg
rajonrondo9
Niedługo za chodzenie po chodniku po spożyciu będzie mandat 1000 zł
and00
5000zł?
A zakaz prowadzenia na pojazdów na kilka lat to gdzie?
ps
Proponuję wziąsc numer adwokata od Najsztuba, w końcu prominentnych lewaków kodeks drogowy nie dotyczy
isengrimster
To jest ten rączy jelonek co tak hasał po łące na granicy z Białorusią?
spedytor
Panie pseudo posle Franek nas interesuje dlaczego pan zaslanial sie immunitetem jadac pianym po ulicy pan nadal wnioskow nie wyciaga a 5000 zl to wiesz Pan gdzie wsadz w ..... i jeszcze jedno nie chwal sie ze masz pelnomocnika
faramir_z_gondoru
Każdy, kto zasłania się immunitetem w celu uniknięcia kary, powinien być wywalony na zbity pysk, bez możliwości powrotu do swojej profesji. Dotyczy każdej opcji politycznej.
karbinadel
Jak widać, buractwo nie jest przypisane do konkretnej opcji politycznej

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki