REKLAMA

Porzucone hulajnogi będą usuwane jak wraki i źle zaparkowane auta

2021-04-22 07:21
publikacja
2021-04-22 07:21
fot. Jerzy Dudek / FORUM

Porzucone urządzenia będą usuwane jak wraki i źle zaparkowane auta - pisze w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolita".

Gazeta przypomina, że od 19 maja tego roku korzystanie z e-hulajnóg w miastach ma zostać ucywilizowane. Zauważa jednak, że co do nowych przepisów problem zgłaszają samorządy, które chciały m.in. wprowadzenia zapisów ułatwiających im regulowanie rynku e-hulajnóg poprzez np. limitowanie wynajmu pojazdów czy ograniczanie obszarów wypożyczeń.

"Sposobem miało być nałożenie na operatorów obowiązku zawierania umów z lokalnymi władzami. Pomysł jednak upadł. I pojawia się zasadniczy problem: odholowywanie porzuconych urządzeń. A to może kosztować miasta spore pieniądze" - czytamy w czwartkowej "Rz".

Jak zaznacza cytowany przez "Rz" Bartłomiej Zydel ze Związku Powiatów Polskich, największym kłopotem samorządów jest kwestia odholowywania porzucanych urządzeń.

"Zabiegaliśmy w Ministerstwie Infrastruktury, by precyzyjnie uregulować kwestię porzuconych urządzeń w miejscach stwarzających niebezpieczeństwo. Nie udało się, choć Senat przyjął odpowiednią poprawkę" – informuje "Rz". Dodaje, że porzucone w różnych miejscach urządzenia mogliby po prostu przestawić w bezpieczne miejsce funkcjonariusze służb. "Musieliby jednak uzyskać dostęp do końcówki aplikacji, przy której użyciu urządzenie jest wypożyczane. Inaczej urządzenie włącza alarm" - zaznacza.

Jak pisze gazeta, stanęło na tym, że do odholowania wspomnianych urządzeń wzywani będą przedsiębiorcy, którzy wcześniej podpisali z miastem czy powiatem umowę na odholowywanie pojazdów. Będą oni musieli odstawić sprzęt do miejsca przechowywania.(PAP)

mchom/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
knl111
Tyle, że usuwanie porzuconego auta trwa zwykle 2-3 lata. A tu pojawia się jakaś nadgorliwość w odniesieniu do hulajnog.
grab
Najlepiej złomować, albo obciążać ostatniego użytkownika.
nostsherlock
Czyli idealny sposób na zarżnięcie działalności. Wysłać parę słupów na miasto, dać im do łapy po 100 PLN. Każdy wypożyczy hulajnogę za 5 złotych i porzuci w byle miejscu. Ze 100 PLN otrzymujemy 20 porzuconych julajnóg. 20x 500PLN za mandat -> szybki sposób na dorzucenie kosztów na firmę i wyprowadzenie środków Czyli idealny sposób na zarżnięcie działalności. Wysłać parę słupów na miasto, dać im do łapy po 100 PLN. Każdy wypożyczy hulajnogę za 5 złotych i porzuci w byle miejscu. Ze 100 PLN otrzymujemy 20 porzuconych julajnóg. 20x 500PLN za mandat -> szybki sposób na dorzucenie kosztów na firmę i wyprowadzenie środków bez potrzeby zabawy w masę upadłościową i syndyka
wojteqq
Bardzo dobrze - 500 zł za odholowanie plus 100 zł postojowego za każdy dzień. Skończy się zaśmiecanie miast tym złomem.

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki