Portugalia: rośnie popyt na urlop w luksusowych domach na prowincji

2020-07-03 14:47
publikacja
2020-07-03 14:47
fot. Balate Dorin / Shutterstock

W Portugalii podczas epidemii koronawirusa rośnie zapotrzebowanie na wczasy w luksusowych domach na prowincji. Ofertę taką mają dla turystów zarówno osoby indywidualne, jak i sieci hotelowe.

Portugalski ekspert ds. nieruchomości Miguel Monteiro twierdzi, że zapotrzebowanie na tę niszę widoczne w Portugalii od kilku lat nasiliło się wraz z nadejściem epidemii Covid-19.

“Zazwyczaj turyści udawali się do pełnego turystów regionu Algarve lub do położonej pod Lizboną Comporty. Dziś ze względu na epidemię kierują się w rozmaite miejsca kraju, unikając przede wszystkim tłumów” - powiedział PAP Monteiro.

Opinię eksperta potwierdza lizboński tygodnik “Visao”, który wskazuje, że już w czasie tegorocznej wiosny internetowa wyszukiwarka OLX wskazywała na przekraczający 300 proc. wzrost zainteresowania domkami wczasowymi na prowincji. Wiele z nich posiada własny basen lub ogródek.

Jedną z firm, która dostosowała się do trudnych warunków turystyki podczas epidemii jest NAU Hotels & Resorts. Jak wyjaśnił jej dyrektor wykonawczy Mario Ferreira, spółka ta w ostatnich tygodniach zamontowała w domkach wczasowych kuchenki, a także umożliwiła rodzinom spożywanie posiłków tylko we własnym gronie wewnątrz miejsca zakwaterowania.

“Przed nadejściem lata przeprowadziliśmy analizę potrzeb klientów, z której wynikało, że będą oni potrzebowali przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa sanitarnego” - wyjaśnił Ferreira.

Część właścicieli domów wynajmowanych turystom w Portugalii podniosła wraz z koniecznością większej dbałości o higienę ceny noclegów. Wprawdzie rozpiętość cenowa jest duża, ale za jedną noc w takiej placówce pobierana jest zazwyczaj kwota powyżej 100 euro.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki