REKLAMA

Portugalia przeznaczy 300 mln euro sektorowi turystycznemu i zwolni część firm z podatków

2021-03-12 17:13
publikacja
2021-03-12 17:13
fot. Balate Dorin / Shutterstock

Rząd Portugalii zatwierdził w piątek opiewający na 300 mln euro pakiet pomocowy dla firm sektora turystycznego, które ucierpiały wskutek koronakryzysu. Część firm tej branży została też zwolniona z płacenia podatków.

Jak poinformował rząd w komunikacie, pakiet wsparcia dla sektora turystycznego opiera się na nisko oprocentowanych kredytach. Wsparcie to ma trafić do dużych i średnich spółek branży.

Dodatkowo zapowiedziano, że firmy sektora turystycznego oraz kulturalnego będą mogły liczyć na całkowite zwolnienie z płacenia podatków, jeśli ich wpływy w związku z koronakryzysem spadły o więcej niż 75 proc.

“Duże firmy obu tych sektorów, których wpływy spadły natomiast o mniej niż 75 proc., mogą również liczyć na redukcję obciążeń fiskalnych o 50 proc.” - poinformowała w piątek podczas konferencji w Lizbonie odpowiedzialna za resort pracy Ana Mendes Godinho.

Z kolei uczestniczący w wydarzeniu minister gospodarki Pedro Siza Vieira zapowiedział, że pomoc trafi również do innych sektorów.

Vieira dodał, że łącznie w ramach realizacji rządowych programów dla firm poszkodowanych przez koronakryzys Portugalia zobowiązała się wypłacić łącznie 7 mld euro.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki