REKLAMA

Portugalia: po 2 tygodniach zajęć szkolnych liczne ogniska Covid-19

2021-04-08 18:18
publikacja
2021-04-08 18:18
fot. Africa Studio / Shutterstock

Po zaledwie dwóch tygodniach od przywrócenia w portugalskich szkołach podstawowych zajęć lekcyjnych władze oświatowe potwierdziły blisko 50 ognisk koronawirusa.

Jak poinformował w czwartek premier Portugalii Antonio Costa, duża liczba ognisk infekcji wirusem SARS-CoV-2 stawia pod znakiem zapytania dalsze luzowanie restrykcji epidemicznych w szkołach.

Dodał, że tak szybkie i intensywne pojawianie się w szkołach ognisk koronawirusa “jest zjawiskiem niebezpiecznym”.

W ocenie wirusologów zjawisko jest o tyle niepokojące, że w niewielkim tylko stopniu liczba ognisk wirusa zanotowanych po dwóch tygodniach od wznowienia zajęć odbiega od ich liczby potwierdzonej pomiędzy wrześniem a styczniem. Było ich wówczas 78.

Zgodnie z planem rządu Portugalii wstrzymane pod koniec stycznia br. funkcjonowanie placówek oświatowych z powodu nasilenia się epidemii jest stopniowo przywracane. Po uruchomieniu w drugiej połowie marca podstawówek, w poniedziałek wznowiono pracę gimnazjów i szkół średnich, zaś 19 kwietnia ruszą szkoły wyższe.

W czwartkowym komunikacie resort zdrowia Portugalii ogłosił zwiększenie dynamiki zgonów i zakażeń koronawirusem w całym kraju. Podczas ostatniej doby przybyło 9 nowych ofiar śmiertelnych i 602 chorych na Covid-19. W sumie zmarło już 16,9 tys. osób, a zakaziło się 825,6 tys.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
peluquero
ojej co za odkrycie...pamiętam jak 1 września zobaczyłem w znanej sieci fastfoodowej mnóstwo uczniów bez masek...powoli zacząłem wychodzić ze spółek covid-prone i przerzucać kapitał na spółki covid-prospect po miesiącu mieliśmy 10x wykrytych przypadków a ja na drugi rzut obostrzeń (10.10 i 24.10) miałem 3x na koncie ojej co za odkrycie...pamiętam jak 1 września zobaczyłem w znanej sieci fastfoodowej mnóstwo uczniów bez masek...powoli zacząłem wychodzić ze spółek covid-prone i przerzucać kapitał na spółki covid-prospect po miesiącu mieliśmy 10x wykrytych przypadków a ja na drugi rzut obostrzeń (10.10 i 24.10) miałem 3x na koncie ;)

jesli chcesz moderować zakażeniami (poza oczywiście testami) kontroluj działalność szkół
samsza
Niech napiszą ile pojawiło się ognisk w domach i że przez to trzeba ludzi z domów wyganiać.
grab
Można to było przewidzieć, że dzieci są nosicielami ale nie muszą chorować, przynoszą wirusa z domu i zarażają nauczycieli. Proste panie Czarnek! Myśleć, a nie tylko się modlić.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki