REKLAMA

Portugalia ma cztery umowy na odbiór szczepionek

2020-11-27 18:32
publikacja
2020-11-27 18:32
fot. solarseven / Shutterstock

Rząd Portugalii ogłosił w piątek, że zawarł już cztery umowy z producentami szczepionek przeciwko Covid-19 i spodziewa się otrzymać około 16 mln dawek szczepionek w pierwszej połowie 2021 r.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej w Lizbonie sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Antonio Lacerda Sales, wśród firm, z którymi władze Portugalii zawarły już umowę, są: Pfizer, AstraZeneca, Johnson & Johnson oraz Sanofi.

Przedstawiciel resortu zdrowia ujawnił, że zakończone zostały już negocjacje z dwoma innymi producentami szczepionek, ale odmówił podania ich nazw w związku z faktem, że umowy z nimi nie zostały jeszcze sfinalizowane.

Lacerda Sales dodał, że zgodnie z planami rządu w jednej z pierwszych grup, które zostaną poddane szczepieniom, będą osoby w wieku emerytalnym. “Seniorzy są jedną z priorytetowych grup” - podkreślił.

Zastrzegł, że rząd Portugalii w dalszym ciągu jest jeszcze na etapie planowania ostatecznej wersji ogólnokrajowego programu szczepień przeciw Covid-19. “To będzie masowa akcja szczepień, do jej przeprowadzenia włączona zostanie armia” - dodał.

W piątek zespół rządowych ekspertów medycznych ogłosił, że ostatni tydzień listopada stanowi w Portugalii okres szczytu zakażeń SARS-CoV-2. Wskazał, że w ostatnich dwóch tygodniach dobowa liczba infekcji oscylowała na poziomie 4-6,5 tys.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ akl/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki