REKLAMA

Poroszenko marzy o byciu eurodeputowanym

2019-02-25 15:56
publikacja
2019-02-25 15:56
Poroszenko marzy o byciu eurodeputowanym
Poroszenko marzy o byciu eurodeputowanym
fot. Mykola Lazarenko / / TASS

Marzę, by zostać członkiem Parlamentu Europejskiego - oświadczył w poniedziałek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który pod hasłami integracji z UE i NATO zamierza walczyć o reelekcję w zaplanowanych na koniec marca wyborach prezydenckich.

Gdy pytają mnie, gdzie chcę pracować po zakończeniu mojej prezydentury, odpowiadam: marzę o pewnej poważnej pracy, o byciu deputowanym do Parlamentu Europejskiego - powiedział w wystąpieniu na forum młodzieżowym na temat perspektyw wejścia Ukrainy do UE i NATO w mieście Perejasław Chmielnicki w obwodzie kijowskim.

Poroszenko powtórzył, że uważa, iż do 2023 roku Ukraina powinna złożyć wniosek o przyjęcie do UE oraz uzyskać Plan Działań na rzecz Członkostwa w NATO (ang. Membership Action Plan, MAP).

Na początku lutego parlament Ukrainy przyjął ustawę, zgodnie z którą w konstytucji znalazł się zapis o dążeniu do członkostwa tego państwa do UE i NATO. Deputowani zwrócili się też wówczas do NATO o przyznanie MAP, co miałoby nastąpić na jubileuszowym szczycie Sojuszu w grudniu w Londynie.(PAP)

jjk/ klm/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki