REKLAMA

Poroszenko: W ciągu pięciu lat otrzymamy decyzję o członkostwie w NATO

2019-02-03 19:55
publikacja
2019-02-03 19:55
Poroszenko: W ciągu pięciu lat otrzymamy decyzję o członkostwie w NATO
Poroszenko: W ciągu pięciu lat otrzymamy decyzję o członkostwie w NATO
/ Reuters

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyraził w niedzielę przekonanie, że w ciągu pięciu najbliższych lat jego kraj otrzyma decyzję w sprawie przyznania mu członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim.

"Powinniśmy odpowiadać kryteriom członkostwa w Unii Europejskiej... i odpowiadać kryteriom dotyczącym członkostwa w NATO. Jestem przekonany, że do tego czasu już będziemy mieć plan działań dotyczących członkostwa w NATO, będziemy mieć decyzję w sprawie przyznania członkostwa Ukrainie" - powiedział prezydent w wywiadzie dla telewizji Ukraina w niedzielę, odpowiadając na pytanie, jak widzi swój kraj w ciągu najbliższych pięciu lat.

Wskazał, że Ukraina powinna wdrażać reformy i spełnić kryteria wymagane przez UE i NATO. "Te zadania są całkowicie realne" - dodał.

Poroszenko podkreślił, że członkostwo w UE w znaczący sposób podwyższy poziom życia ludzi i poziom demokracji.

"Członkostwo w NATO to bezpieczeństwo. To bezpieczeństwo na zewnętrznych granicach, to polityczno-dyplomatyczny sposób odbudowy suwerenności i terytorialnej integralności naszego państwa, a dla zwykłego obywatela to m.in. też bezpieczeństwo na ulicach" - powiedział prezydent, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

We wtorek, kiedy Poroszenko oficjalnie ogłosił swój start w zaplanowanych na 31 marca wyborach prezydenckich, wskazał, że zdecydował się ubiegać o reelekcję, aby zapewnić m.in. niezmienność kursu na rzecz europejskiej i euroatlantyckiej integracji. Zapowiedział także, że za pięć lat Ukraina złoży wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej.

W 2024 roku złożymy wniosek o członkostwo w UE. Otrzymamy Plan Działań na rzecz Członkostwa w NATO i rozpoczniemy jego realizację. Tylko obecność w UE i NATO może zagwarantować nasze bezpieczeństwo w obliczu rosyjskiej agresji - podkreślił Poroszenko. (PAP)

ndz/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (1)

dodaj komentarz
slc350
Nie będzie żadnego NATO...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki