REKLAMA

Poroszenko: Ukraina gotowa do bezwarunkowego rozejmu na wschodzie

2015-02-07 23:29
publikacja
2015-02-07 23:29
EastNews

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył w sobotę późnym wieczorem w Monachium, że jest gotowy do ogłoszenia "pełnego i bezwarunkowego rozejmu" na wschodzie kraju.

"Jestem gotowy w każdej chwili ogłosić zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy - bez jakichkolwiek warunków, aby zatrzymać rosnącą liczbę ofiar wśród ludności cywilnej" - powiedział Poroszenko podczas spotkania z dziennikarzami.

(EastNews)

Ukraiński prezydent stwierdził także, że ogłoszenie rozejmu w pełni popierają prezydent Francji Francois Hollande i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Poroszenko, który uczestniczy w Monachium w międzynarodowej konferencji na temat bezpieczeństwa, powiedział wcześniej, że punktem wyjścia dla nowego zawieszenia broni musi być wrześniowe porozumienie z Mińska i ustalona tam linia demarkacyjna między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami.

Od porozumienia wrześniowego separatyści dokonali znacznych zdobyczy terytorialnych we wschodniej Ukrainie, podsycając obawy, czy będą oni respektować ustalenia w tym kształcie. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~baba
Patroszenko opamiętał się - Bogu dzięki. Myślę, że istotne były działania Merkel i Hollande, którzy mają dość rozumu by nie popierać awantury na Ukrainie. Czyli zwyciężył rozsądek, który nie pozwolił napełnić kabzy szaleńcom prącym do wojny.
~mirek
do baba --też chciałbym tak wierzyć, ale niestety nie są to prawdą , poroszenko czekając na bron chce zyskać na czasie i dla tego mówi o pokoju --ale to bajki dla dorosłych w wydaniu wyanajętych władz !
~PL odpowiada ~mirek
Putin wam karze tek mówić to rosja jest agresorem nikt inny przed napaścią rusków w dombasie było spokojnie. Na kremlu nie spodobało się odwrócenie plecami od was z tąd ta wojna. Krym pewnie marsjanie przejeli?
~SZARY
PUTIN MA OMANY JAK DESZCZ PADA TO ON MUWI ZE SLONCE SWIECZI JAK PCHA SWOJE WOJSKO DO BITWY TO MOWI ZE CHCE POKOJU ZWIDY OMANY JUSZ WIDZI ZIELONE LUDZIKI WIDZI WYLODUJE U WARIATKOWIE ALBO DOSTANIE FIZANKE CHERBATKI I BEDZIE PO NIM
~ja
omany ?

tez z omanu czy jemenu ?

cherbatki ? w chebziu ?

jusz ?
etc.etc
CZLOWIEKU LITOSCI,zacznij moze mowic sam do siebie, a nie pisac tam, gdzie moga przeczytac cie inni....
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~milon
Skąd na tym forum tylu pro Putinowskich półgłówków, wygląda na to że ci idioci rzeczywiście myślą że to Ukraina zaatakowała Krym i tereny wschodniej Ukrainy a biedni separatyści bronią się przed hordami wojsk Ukrainy, mają tylko prymitywną broń wyprodukowaną metodami chałupniczymi przez miejscowych kowali a te Skąd na tym forum tylu pro Putinowskich półgłówków, wygląda na to że ci idioci rzeczywiście myślą że to Ukraina zaatakowała Krym i tereny wschodniej Ukrainy a biedni separatyści bronią się przed hordami wojsk Ukrainy, mają tylko prymitywną broń wyprodukowaną metodami chałupniczymi przez miejscowych kowali a te braki nadrabiają miłością do obywateli których wstrętni Ukraińcy chcą zakatrupić. Obłęd! Tacy jak wy po drugiej wojnie światowej doprowadzili do tego że Polska pół wieku była pod okupacją Radziecką i nie rozwijała się gospodarczo .Puknijcie się w zakute łby.
~MacGawer
Najwyraźniej zmobilizowano całe brygady sieciowe do urabiania polskiej opinii publicznej. Z tych 28 czerwonych łapek tylko niewielka częśc to efekt naszych pozytecznych idiotów i Szczęsnych-Potockich. Niestety tacy też są, można ich odróżnić po tym, że na slowo Ukraina zawsze odpowiedzą banderowiec. Nawet Polaków Najwyraźniej zmobilizowano całe brygady sieciowe do urabiania polskiej opinii publicznej. Z tych 28 czerwonych łapek tylko niewielka częśc to efekt naszych pozytecznych idiotów i Szczęsnych-Potockich. Niestety tacy też są, można ich odróżnić po tym, że na slowo Ukraina zawsze odpowiedzą banderowiec. Nawet Polaków ktorzy tam ocaleli przed rzezią z rąk UPA nazwą banderowcami, bo KAŻDY kto tam mieszka jest ich zdaniem "skażony. Inna charakterystyczna cecha to pamięć historyczna sięgająca góra 100 lat. Np. doskonale pamiętają, że Chruszczow "dał" Ukrainie Krym. Ale tego skąd się wziął w radzieckich, a wcześniej rosyjskich rękach nie są w stanie zapamiętać. XVIIIw poplecznicy carycy mieli dokładnie te same problemy z kojarzeniem faktów i dokladnie takie samo parcie w oddaniu się pod jej jaśnie oświeconą opiekę. Niestety wtedy dopięli swego, w efekcie nasi przodkowie byli zsylani na Sybir, konfiskowano im majątki i ginęli na ruskich wojnach...
~HGHJHJKJ
I SYF PĘKŁ I SIE ROZLAŁ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki